Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Home Page

Πέντε για πρωινό σέρβιρε η Μπάγερν!

Νικηφόρο ξεκίνημα πραγματοποίησε στο Κύπελλο Γερμανίας η Μπάγερν Μονάχου επικρατώντας της Τσέμνιτζερ με 5-0.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το φετινό Κύπελλο Γερμανίας η Μπάγερν Μονάχου, η οποία επικράτησε της Τσέμνιτζερ με 5-0.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι Βαυαροί ήταν σαφώς ανώτεροι από τους αντιπάλους τους και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να βρίσκει δίχτυα για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι πρωταθλητές Γερμανίας ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 2-0 με τον Κομάν να εκμεταλλεύεται μπαλιά του Ριμπερί και να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ήρθε και το τρίτο γκολ για τους φιλοξενούμενους με τον Λεβαντόφσκι να χρίζεται για δεύτερη φορά σκόρερ στην αναμέτρηση.

Το 4-0 υπέρ των Βαυαρών πέτυχε στο 79ο λεπτό του αγώνα ο Φρανκ Ριμπερί ενώ το τελικό 5-0 έγραψε στο 89′ ο Ματς Χούμελς.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Μπάγερν πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.