Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Ισπανία

Δε χαρίστηκε στο Λίχτενστάιν

H εθνική Ισπανίας δε λυπήθηκε το Λίχτενστάιν φιλοδωρώντας το με 8 τέρματα στο Βαντούζ με το τελικό 8-0 να κολακεύει τους γηπεδούχους.

Στο πλαίσο της 8ης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ το Λίχτενσταιν υποδέχτηκε την Ισπανία στη Βαντούζ. Η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων ήταν ξεκάθαρη, με συνέπεια η νίκη της “φούριας ρόχας” με 8-0 να έρθει απολύτως φυσιολογικά. Έτσι, οι Ισπανοί παρέμειναν στην κορυφή του ομίλου με 22 βαθμούς, 3 πόντους μπροστά από τη δεύτερη Ιταλία που επιβλήθηκε εντός έδρας του Ισραήλ με 1-0.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Ράμος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ για να ακολουθήσει 12 λεπτά αργότερα το γκολ του Μοράτα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ινιέστα.

Ένα λεπτό αργότερα ήρθε η σειρά του Ίσκο να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος του γκολκίπερ των γηπεδούχων. Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 39ο λεπτό με τον Σίλβα με απευθείας χτύπημα φάουλ να γράφει το 4-0.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Ισπανοί δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και βρήκαν ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ιάγο Άσπας με κοντινό πλασέ να γράφει το 5-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Μοράτα διπλασίασε τα τέρματά του με κοντινό πλασέ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 6-0.  Στο 63ο λεπτό ο Ιάγο Άσπας βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα εκμεταλλευόμενος το ριμπάουντ που πήρε μέσα στην περιοχή για να γραφτεί ο επίλογος και το τελικό 8-0 στο 89ο λεπτό με το αυτογκόλ του Γκόπλε.