Πήρε… μπρος η Ίντερ!
Ίντερ

Νίκη με 2-0 απέναντι στη Σπαλ πήρε η Ίντερ.

10.09.2017 | 12:30

Νίκη εντός έδρας με το ισχνό αλλά αρκετό 2-0 πήρε η Ίντερ στο «Σαν Σίρο» απέναντι στη Σπαλ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, τα πρώτα λεπτά κύλησαν ισορροπημένα, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους στο χορτάρι.

Σταδιακά όμως οι «νερατζούρι» ανέβασαν στροφές και πίεσαν για το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ.

Αυτό το γκολ εν τέλει ήρθε όταν στο 22ο λεπτό ο Βίκαρι ανέτρεψε τον αντίπαλό του μέσα στην περιοχή και η Ίντερ κέρδισε πέναλτι, το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο Μάουρο Ικάρντι λίγα λεπτά αργότερα.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδιάστηκαν από το γκολ της Ίντερ αλλά δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, κάτι που εκμεταλλεύθηκε η ομάδα του Μιλάνου, παίρνοντας τα ηνία του αγώνα στα χέρια της.

Το δεύτερο γκολ που έψαχνε η Ίντερ για να κλειδώσει το ματς παραλίγο να έρθει στο 74ο λεπτό όταν ο Σκρίνιαρ πέτυχε το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, αλλά δεκατρία λεπτά αργότερα, ο Ιβάν Πέρισιτς με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον αντίπαλο κίπερ και έκανε το 2-0.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Ίντερ πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.