Απλά RESPECT: Η Γρανάδα υποβιβάστηκε πριν 2 ώρες, αλλά έκανε pasillo στην πρωταθλήτρια Ρεάλ (vid)
Γιουβέντους: Ο Αλέγκρι θα βρει δουλειά στο… δευτερόλεπτο μετά την απόλυσή του!
Κοιμάται η Νάπολι, δυο γκολ μπαμ-μπαμ η Μπολόνια μες στο «Μαραντόνα» (vid)
Μίλαν: «Τελειώνει» τον Πιόλι και την άμυνά της!
Ρεάλ: Η ώρας της… κρίσης – Τότε ανακοινώνει τα μαντάτα ο Μόντριτς!
Τσάμπι Αλόνσο: «Αξίζουμε και τους τρεις τίτλους φέτος»!
Home Page

Στο τέλος δεν νικούν (πάντα) οι Γερμανοί

Η Χόφενχαϊμ προηγήθηκε πολύ νωρίς, όμως δεν κατάφερε να πάρει και την νίκη απέναντι στην ψυχωμένη Λουντογκόρετς και υπέστη ολική ανατροπή.

Το παιχνίδι μεταξύ Λουντογκόρετς και Χόφενχαϊμ μπορεί να μην είχε την αίγλη άλλων αντίστοιχων παιχνιδιών των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, αλλά είχε να μας δείξει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και από τις δύο πλευρές.

Ένα πρώτο ημίχρονο ισορροπημένο, με την κατοχή να μοιράζεται στα δύο (50-50) στρατόπεδα αλλά τους Γερμανούς να καταφέρνουν να προηγούνται και μάλιστα πολύ γρήγορα στο παιχνίδι όταν μόλις στο 2ρο λεπτό όταν Καντέραμπεκ θα πετύχει το 0-1 από ασίστ του Ούτ.

Κατά τα άλλα η Λουντογκόρετς προσπάθησε να ισοφαρίσει, ανεπιτυχώς όμως μιας και οι δυο ομάδες  δεν μπόρεσαν να πετύχουν άλλο τέρμα. Σκορ ημιχρόνου 0-1 με τους Γερμανούς να παίρνουν πολύ σημαντικό προβάδισμα για τη συνέχει του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πάντα άλλαξαν και για ένα περίεργο λόγο η Χόφενχαϊμ έκατσε υπερβολικά πίσω στις γραμμές της. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Λουντογκόρετς να κυνηγήσει το σκορ να καταφέρει την ισοφάριση μόλις στο 46′ με τον Ντιακόφ. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό μιας και το κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους ήρθε στο 72′ με τον Λουκόκι να κάνει το 2-1 και την ολική ανατροπή.