Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Ντόρτμουντ

Ηρωικός βαθμός για ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ παρά τα προβλήματα που αντιμετώπισε στο παιχνίδι έμεινε όρθιος κόντρα στην Μπορούσια Ντόρμουντ και πήρε τον πρώτο του βαθμό (1-1) στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Μπορούσια ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση θέλοντας να δείξει και στην πράξη ότι είναι το φαβορί της αναμέτρησης. Στην αντίπερα όχθη ο ΑΠΟΕΛ περιοριστικέ σε παθητικό ρόλο με σκοπό να χτυπήσει στην κόντρα.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά η Γερμανική ομάδα πίεσε πολύ και δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές αλλά δεν κατάφερε να βρει το γκολ. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι περιόρισαν τις ορμές των “κιτρινόμαυρων” παίρνοντας σημαντικές ανάσες.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Γιώργος Δώνης είδε τον τερματοφύλακα του να τραυματίζεται και να γίνεται αλλαγή.

Στο δεύτερο μέρος η Κυπριακή ομάδα άρχισε να βγαίνει στην επίθεση και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού πήρε κεφάλι στο σκορ. Ο Εμπεσίλιο έκανε το πρώτο σουτ, ο Μπούρκι δεν έδιωξε καλά και ο Ποτέ πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις πέντε λεπτά και αυτό γιατί ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πούλισιτς έφερε το ματς στα ίσα. Η Ντόρτμουντ είχε την ευκαιρία να γυρίσει το ματς αλλά η προσπάθεια του Γκαγκάβα σταμάτησε στο δοκάρι.

Παρά την πίεση που άσκησαν οι παίκτες του Πίτερ Μπος το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και η Ντόρτμουντ δείχνει να χάνει σημαντικό έδαφος για την φάση των 16.