Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Σημείο… μηδέν το Τορίνο για Γιουβέντους και Μίλαν!
Ο Ναδάλ «ένωσε» Ζιντάν και Βινίσιους! (vid)
Ο Ονάνα… γκρέμισε όλα όσα έχτισε ο Άντονι! (vid)
Η Λειψία «διέλυσε» την Ντόρτμουντ με 4αρα – Την στέλνει εκτός Champions League!
Κέιν… ασταμάτητος – Νίκησε μόνος του την Άιντραχτ και «προειδοποίησε» τη Ρεάλ! (vid)
Πολλά νεύρα από τον Κλοπ… Μόνο που δεν έβρισε δημοσιογράφο που τον ρώτησε για το πρωτάθλημα!
Έξαλλος Σαλάχ: «Αν μιλήσω… έχει να γίνει χαμός! Αφήστε με» (vid)
Ο Κλοπ μίλησε για τον τσακωμό με τον Σαλάχ: «Απλά τα πράγματα, τελείωσε!» (vid)
Σάντσο, λογικά… δεν κάνεις στην Γιουνάιτεντ – ΓΚΟΛ ζωγραφιά (vid)
Home Page

Σε κρίση η Νις

Η Νις παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων σε ένα ακόμη εντός έδρας παιχνίδι και τελικά γνώρισε την ήττα με 2-1 από το Στρασβούργο.

Οι άνθρωποι της Νις περίμεναν η ομάδα τους να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο με τις δυο περασμένες χρονιές. Τα πράγματα δεν εξελίσσονται ιδανικά κάτι που φάνηκε και στο ματς με το Στρασβούργο.

Οι νεοφώτιστοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου όταν ο Νούνο Ντα Κόστα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρντινάλε.

Η Νις προσπάθησε να αντιδράσει πριν το ημίχρονο αλλά οι παίκτες του Φάαβρ πήγα στα αποδυτήρια με την πλάτη στον τοίχο.

Στο δεύτερο μέρος το Στρασβούργο κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Καρντινάλε με σκόρερ και πάλι τον Ντα Κόστα.

Αποβολή αλλά…

Στο 53ο λεπτό ο Σέκα είδε την κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα εντός της περιοχής και ο Μελού από την άσπρη βούλα μείωσε για τη Νις σε 2-1.

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση και τελικά γνώρισαν νέα ήττα στην έδρα τους.