Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δε χαρίζει κανέναν τίτλο ο Μουρίνιο (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στην φάση των "8" του Λιγκ Καπ μετά την εκτός έδρας νίκη της με 2-0 επί της Σουόνσι, δηλώνοντας την πρόθεσή της να διεκδικήσει κάθε φετινό τίτλο.

Στο πλαίσιο της φάσης των “16” του Λιγκ Καπ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενήθηκε από τη Σουόνσι στο στάδιο “Λίμπερτι”. Οι “κόκκινοι διάβολοι” αν και ξεκούρασαν ορισμένους από τους βασικούς τους ποδοσφαιριστές δε συνάντησαν κάποια αντίσταση από τους “κύκνους”, με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά η νίκη με 2-0 και η πρόκριση στη φάση των “8” του Λιγκ Καπ.

Οι υπερασπιστές του τίτλου παρατάχθηκαν με τριάδα στην άμυνα και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 21ο λεπτό. Ειδικότερα, μετά το τσίμπημα της μπάλας από τον Ράσφορντ, οΛίνγκαρντ βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο γκολκίπερ και με αριστοτεχνικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 59ο λεπτό ο ίδιος παίκτης κλείδωσε τη νίκη με ένα υπέροχο γκολ. Τη φάση ξεκίνησε ο Τουανζέμπε, ο οποίος άνοιξε το παιχνίδι στη δεξιά πτέρυγα για τον Νταρμιάν. Ο Ιταλός μπακ σέντραρε για τον Λίνγκαρντ και ο Άγγλος με μακρινή κεφαλιά, σχεδόν από το ύψος της περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης χρησιμοποιήθηκαν και οι Λουκάκου και Μάτιτς αλλά οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν συντήρηση δυνάμεων και διαχειρίστηκαν άψογα το παιχνίδι, με συνέπεια να μείνει μέχρι τέλους αυτό το 2-0.