Νευράκια ο Σιμεόνε – «Δείτε τι έγινε με Βινίσιους και Ροντρίγκο πριν το ντέρμπι»
Το επιβεβαίωσε o Σέζνι: «Μιλάω με την Μπαρτσελόνα! Θα ήταν ασέβεια να μην πάω…»
Άρσεναλ: Οι 4+1 λύσεις για την θέση του φορ – Τους «κλείδωσε» ο Αρτέτα!
Δάκρυσε και το… ποδόσφαιρο – Το συγκλονιστικό βίντεο του Βαράν για το «αντίο» του (vid)
Έκρηξη Γκουαρντιόλα: «Το ανακοινώνω! Θα παίξουμε με την δεύτερη ομάδα μας»
Ρεάλ: Εκνευρισμός με τους διαιτητές – Τιμωρούν για «πλάκα» τους παίκτες!
Ηχηρό άκυρο Άρσεναλ σε Ρεάλ: «Μην κάνετε όνειρα, δεν τον πουλάμε»
Μάγκας Γκουαρντιόλα: «Έτσι θα καλύψω το κενό του Ρόντρι…»
Μίκελ Αρτέτα: Διεθνής γκρανμέτρ σκακιστής και όχι προπονητής!
Ατλέτικο Μαδρίτης

Με Γαλλική φινέτσα η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε σε πολύ καλή μέρα τους Γάλλους, Αντουάν Γκριεζμάν και Κέβιν Γκαμεϊρό και πήρε εμφατική νίκη με 5-0 στην έδρα της Λεβάντε.

Ο Αντουάν Γκριεζμάν μετά το τρομερό γκολ που πέτυχε κόντρα στη Ρόμα, φαίνεται πως έχει πάρει μπροστά και οδηγεί την Ατλέτικο σε καλύτερες μέρες.

Ο Γάλλος επιθετικός ήταν εκ των πρωταγωνιστών των “ροχιμπλάνκος” στην εμφατική νίκη με 5-0 στην έδρα της Λεβάντε.

Τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που πήραν προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με αυτογκόλ του Σουάρες. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Γκαμεϊρό έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του και έκτοτε τα πράγματα έγιναν απλά.

Στην επανάληψη ο 29χρονος φορ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να έρθει ο Γκριεζμάν με δυο δικά του γκολ στο 65 και το 68 να διαμορφώσει το τελικό 5-0.