Με Γαλλική φινέτσα η Ατλέτικο
Ατλέτικο Μαδρίτης

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε σε πολύ καλή μέρα τους Γάλλους, Αντουάν Γκριεζμάν και Κέβιν Γκαμεϊρό και πήρε εμφατική νίκη με 5-0 στην έδρα της Λεβάντε.

26.11.2017 | 00:10

Ο Αντουάν Γκριεζμάν μετά το τρομερό γκολ που πέτυχε κόντρα στη Ρόμα, φαίνεται πως έχει πάρει μπροστά και οδηγεί την Ατλέτικο σε καλύτερες μέρες.

Ο Γάλλος επιθετικός ήταν εκ των πρωταγωνιστών των “ροχιμπλάνκος” στην εμφατική νίκη με 5-0 στην έδρα της Λεβάντε.

Τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που πήραν προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με αυτογκόλ του Σουάρες. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Γκαμεϊρό έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του και έκτοτε τα πράγματα έγιναν απλά.

Στην επανάληψη ο 29χρονος φορ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να έρθει ο Γκριεζμάν με δυο δικά του γκολ στο 65 και το 68 να διαμορφώσει το τελικό 5-0.