Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Τσέλσι

Έκανε τη δουλειά η άμυνα (vid)

Χάρη σε γκολ του στόπερ της, Αντόνιο Ρούντιγκερ, η Τσέλσι κέρδισε εντός έδρας τη Σουόνσι με 1-0.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η Τσέλσι φιλοξένησε τη Σουόνσι στο “Στάμφορντ Μπριτζ”. Οι “μπλε” σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες αλλά τελικά πήραν το ζητούμενο κερδίζοντας τους “κύκνους” με 1-0 και διατήρησαν τη διαφορά τους από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι στους 11  βαθμούς.

Η Τσέλσι απείλησε πρώτη στο 10ο λεπτό με το χτύπημα φάουλ του Γουίλιαν να φεύγει λίγο άουτ. Οι “μπλε” έφτασαν κοντά στο γκολ για δεύτερη φορά στο 22΄ αλλά το σουτ του Πέδρο μετά από γύρισμα ήταν εύκολη λεία για τον Φαμπιάνσκι.

Οι γηπεδούχοι πολιορκούσαν την αντίπαλη άμυνα αλλά έξι λεπτά αργότερα, ο Μοράτα δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να ανοίξει το σκορ.

Έτσι, χρειάστηκε να φτάσουμε στο 55ο λεπτο για να καταφέρει η ομάδα του Αντόνιο Κόντε να πάρει προβάδισμα. Ειδικότερα, μετά από μία εκτέλεση κόρνερ ο Ρούντιγκερ πήρε το ριμπάουντ και έγραψε το 1-0.

Η Τσέλσι είχε την ευκαιρία να κλειδώσει τη νίκη στο 63ο λεπτό αλλά για μία ακόμη φορά ο Μοράτα δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης δε σημειώθηκε κάποια αξιόλογη φάση, με συνέπεια να μείνει μέχρι τέλους αυτό το σκορ.