Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Η Παρί «πάτησε» με Μπαπέ και Ντεμπελέ την Λοριάν του Πάνου Κατσέρη! (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Μίλαν

Ούτε με τη Μπενεβέντο δε «Χ»άρηκε η Μίλαν!

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το παιχνίδι μεταξύ της Μπενεβέντο και της Μίλαν για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι «ροσονέρι» μπήκαν καλύτερα, βρήκαν τα πατήματά τους στο χορτάρι και κυνήγησαν το γκολ που θα τους έβαζε σε ρόλο οδηγού στο ματς.

Γκολ το οποίο δεν ήρθε νωρίς παρά τις ευκαιρίες των Μποναβεντούρα (3′) και Κάλινιτς (12′).

Στο 38ο λεπτό ωστόσο, ο Μποναβεντούρα εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας νίκησε τον κίπερ της Μπενεβέντο από κοντά και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να βρουν το δρόμο για τα δίχτυα όταν στο 50′ ο Πούσκας ήταν σε ετοιμότητα και με κοντινό πλασέ έκανε το 1-1 για τη Μπενεβέντο.

Η απάντηση της Μίλαν ήρθε άμεσα αφού στο 59′ ο Κάλινιτς έγινε κάτοχος της μπάλας και με ωραίο σουτ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 75′ ο Ρομανιόλι αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το παιχνίδι ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κεσί έχασε μία σπουδαία ευκαιρία να τελειώσει το ματς.

Εν τέλει το γκολ της ισοφάρισης ήρθε για τη Μπενεβέντο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μπρινιόλι εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια των «ροσονέρι» και έγραψε το τελικό 2-2 στερώντας ακόμα δύο βαθμούς στη Μίλαν.