Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αγκουέρο κόντεψε να… βάλει τα κλάμματα! (vid)
Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Home Page

Party στο φινάλε του Βέλα

Στο τελευταίο παιχνίδι του Κάρλος Βέλα με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ οι Βάσκοι πήραν μεγάλη νίκη επί της Σεβίλλης με σκορ 3-1 και πλησίασαν την πρώτη εξάδα.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι μια ομάδα που παίζει πολύ ανοιχτά στο γήπεδο της κάτι που εξυπηρετούσε τον τρόπο παιχνιδιού της Σεβίλλης. Οι εκτιμήσεις έλεγαν ότι θα βλέπαμε ένα πολύ ανοιχτό παιχνίδι όπως και έγινε.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση και λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα.

Μετά από φάση διαρκείας και σέντρα στην καρδιά της περιοχής, ο Ινίγκο Μαρτίνεθ με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι Ανδαλουσιάνοι δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπεν Γεντέρ χόρεψε την άμυνα της Σοσιεδάδ και με δυνατό σουτ νίκησε τον Ρούλι.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με σκοπό να πάρουν το παιχνίδι και ο Εντουάρντο Μπερίσο έκανε πολύ επιθετική την ομάδα του. Τελικά οι Βάσκοι ήταν αυτοί που πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Θουμπέλγια.

Δέκα λεπτά πριν το φινάλε ο Κάρλος Βέλα μπήκε για τελευταία φορά στον αγωνιστικό χώρο του Ανοτέτα. Ο Μεξίκανος από την 1η Ιανουαρίου θα μετακομίσει στο MLS και το Λος Άντζελες.

Ο έμπειρος επιθετικός λίγο πριν το φινάλε διαμόρφωσε το τελικό 3-1 και γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους της Σοσιεδάδ.