Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Κανσέλο: «Μετά τον αποκλεισμό από την Παρί ευχήθηκαν θάνατο στην αγέννητη κόρη μου»!
Γιουβέντους

Και τώρα… οι δυο τους!

Η Γιουβέντους πέρασε αλώβητη από την έδρα της Βερόνα επικρατώντας με 3-1 και έμεινε σταθερά στο -1 από τη Νάπολι.

Στον αγωνιστικό χώρο, η «Μεγάλη Κυρία» μπήκε καλύτερα στο χορτάρι και μόλις στο 6ο λεπτό προηγήθηκε με τον Ματουιντί να νικά με ωραίο σουτ τον αντίπαλο κίπερ.

Η Γιουβέντους θα μπορούσε να πάρει προβάδισμα δύο γκολ αλλά οι ευκαιρίες του Ιγκουαΐν στο 19′ και το 40′ πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Αντ’ αυτού, η Βερόνα έφτασε στην ισοφάριση με τον Κάσερες στο 59′, με τη Γιουβέντους όμως να απαντάει στο 72′ χάρη σε γκολ του Ντιμπάλα, ο οποίος έδωσε εκ νέου το πάνω χέρι στην ομάδα του.

Μετά από έξι λεπτά ο Αργεντινός αστέρας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έκανε το 3-1 για την ομάδα του ενώ στο 81′ θα μπορούσε να είχε συμπληρώσει το χατ-τρικ αλλά ο Νίκολας έπεσε σωστά στη γωνιά του και κράτησε το σκορ ως είχε.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι και έτσι η Γιουβέντους πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης που την έφερε στο -1 από τους «παρτενοπέι».