«Βγάζει τα μάτια του» ο Τσάβι με μια δήλωση, έξω φρενών ο Λαπόρτα που σκέφτεται να τον διώξει!
Euro 2024: Αποστολή γεμάτη αστέρες η Εθνική Γαλλίας! (pic)
Τεράστιο νέο για Αντσελότι και Ρεάλ ενόψει τελικού, μέσα ο παιχταράς!
Η Γιουνάιτεντ… ψωνίζει για την άμυνα από την Τσέλσι!
Ίντερ: Πάει για μεγάλες αλλαγές στην άμυνα – Θέλει τον θρύλο της Ρεάλ Μαδρίτης!
Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο έχει την στήριξη ανθρώπων… κλειδιών!
Ο Ρονάλντο θα παίζει μέχρι τα 40 – Έτοιμος για επέκταση με την Αλ Νασρ!
Μάντσεστερ Σίτι

Α- Κουν Σίτι και χάνουν!

Χάρη στο γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο στο 92' η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε εντός έδρας με σκορ 2-1 της Μπρίστολ και πέρασε έτσι στην επόμενη φάση του League Cup.

Τα χρειάστηκε η Μάντσεστερ Σίτι στο εντός έδρας ματς του League Cup κόντρα στη Μπρίστολ. Όλα έδειχναν πως η αναμέτρηση θα πήγαινε στην παράταση, όπου όλα είναι πιθανά, μιας και μέχρι το 92′ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 1-1. Όμως, τότε ο Σέρχιο Αγκουέρο ξεπετάχτηκε και με δικό του γκολ έδωσε τη νίκη με σκορ 2-1 στους Πολίτες που δε σταματάνε να κερδίζουν.

Έτσι, το σύνολο του Πεπ Γκουαρντιόλα πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού. Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι όλα πήγαιναν καλά για τους γηπεδούχους που μπήκαν πολύ δυνατά και πίεζαν, ώστε από νωρίς να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Ωστόσο, αυτό δεν ήταν και τόσο εύκολο μιας και η Μπρίστολ αμυνόταν σωστά και οι παίκτες της έμπαιναν με πάθος στις φάσεις. Μάλιστα, στο 44′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρέιντ.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές της Σίτι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ντε Μπρούιν στο 55′. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι γηπεδούχοι πίεζαν ολοένα και περισσότερο, ώστε να πετύχουν το γκολ που θα τους έκανε τη ζωή πιο εύκολη, δεν θα πήγαινε το ματς παράταση και θα τους χάριζε τη νίκη και παράλληλα την πρόκριση.

Αυτό ήρθε στα χασομέρια (92′) από τον Σέρχιο Αγκουέρο που είναι ανεβασμένος και δείχνει εμπράκτως στον Γκουαρντιόλα, γιατί θα πρέπει να συνεχίσει να τον εμπιστεύεται.