Τσέλσι: Ο Ποτσετίνο ετοιμάζεται για μεγάλες επιτυχίες του χρόνου!
Non-stop προβλήματα στην Μπαρτσελόνα: Έξαλλος με τον Τσάβι ο Λεβαντόφσκι!
Λίβερπουλ: Τα λόγια του Κλοπ συγκινούν μέχρι και οπαδό της Έβερτον
Το έριξε στο φαΐ και τις μπύρες ο Ζίλε κι έχει κάνει μια κοιλιά ως το «Γουέμπλεϊ»!
Επίσημο: Απέλυσε τον Αλέγκρι η Γιουβέντους με συνοπτικές διαδικασίες!
Οριστικά στη Λίβερπουλ ο Άρνε Σλοτ, το ανακοίνωσε ο ίδιος! (vid)
Ισπανία

Αήττητο ήταν και πάει για την Μπαρτσελόνα!

Τελικά η συμπολίτισσα Εσπανιόλ έμελλε να πληγώσει την Μπαρτσελόνα. Η πρώην ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρεδε κέρδισε 1-0 και ονειρεύεται πρόκριση στους 4 του Κυπέλλου.

Η Μπαρτσελόνα έχασε, για πρώτη φορά μετά τον Αύγουστο! Η Εσπανιόλ ήταν ψυχωμένη και αποφασισμένη, πάτησε γκάζι για 30 λεπτά και λίγο πριν το φινάλε, ο Μελέντο σκόραρε και δίνει νέο νόημα στη ρεβάνς του Καμπ Νόου με φόντο τους 4 του Κυπέλλου Ισπανίας. Έχασε πέναλτι ο Μέσι, αγωνίστηκε μετά από 9 μήνες ο Ραφίνια.

Χωρίς σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με την Μπαρτσελόνα πάντως να είναι κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό και να μην απειλείται καθόλου. Αντιθέτως έκανε τις ευκαιρίες της, με τον Μέσι να έχει κέφια, ωστόσο ο Αργεντινός σούπερ σταρ δεν έκανε τα τελειώματα που τον έχουμε συνηθίσει και δεν μπόρεσε να σκοράρει. Καλές ευκαιρίες παρουσιάστηκαν για τους Καταλανούς και με τον Παουλίνιο αλλά και τον Ντένις Σουάρεθ, τα σουτ όμως που επιχείρησαν και οι δύο ήταν άστοχα.

Στο δεύτερο μέρος οι “Μπλαουγκράνα” είχαν την ευκαιρία να καθαρίσουν την πρόκριση, καθώς στο 60′ ο Γκρανέρο ανέτρεψε τον Σέρχι Ρομπέρτο. Ο Μέσι όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει από την άσπρη βούλα με τον Ντιέγκο Λόπεθ να αποκρούει και να σώζει την ομάδα του. Αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, που ανέβηκαν, πίεσαν και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 82′ με τον Ναβάρο, ο οποίος εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε και ο Σίλεσεν έκανε σπουδαία επέμβαση. Το γκολ ήρθε για την Εσπανιόλ με τον Μελέντο να πλασάρει ιδανικά τον Σίλεσεν στο 88′ για το 1-0. Το τελικό αποτέλεσμα βάζει στο κόλπο της πρόκρισης την Εσπανιόλ, η οποία έχει πλέον λόγο να ονειρεύεται.