Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Τσέλσι

Τα βρήκε σκούρα με τα «καναρίνια» και πάει για Νιουκάστλ η Τσέλσι

Σπουδαία νίκη-πρόκριση πήρε η Τσέλσι επί της Νόριτς για το F.A. Cup μετά από 120' αγωνιστικά λεπτά και τη διαδικασία των πέναλτι.

Σπουδαία νίκη-πρόκριση πήρε η Τσέλσι επί της Νόριτς για το F.A. Cup μετά από 120′ αγωνιστικά λεπτά και τη διαδικασία των πέναλτι.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι «μπλε» απείλησαν πρώτοι με τον Ντρινκουότερ να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι με ωραίο σουτ στο 26′.

Η απάντηση της Νόριτς ήρθε στο 32′ όταν ο Ολιβέιρα αστόχησε για λίγα εκατοστά και δεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες ήρθε στο 55′ όταν ο Μπατσουαγί εκμεταλλεύθηκε την πάσα που του έγινε και με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0 για τους Λονδρέζους.

Η Νόριτς προσπάθησε να αντιδράσει αλλά ούτε στο 61′ ούτε στο 65′ ο Μάντισον βρήκε στόχο.

Το τέρμα που έφερε το ματς στα ίσια ήρθε στις καθυστερήσεις του, όταν ο Λιούις με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε σε παράταση.

Εκεί οι «μπλε» έμειναν με εννέα παίκτες λόγω αποβολής των Πέδρο (117′) και Μοράτα (120′) αλλά πάλι δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες ακολούθησαν τη διαδικασία των πέναλτι.

Μόνο εκεί «ξεκαθάρισαν» τους λογαριασμούς τους με την Τσέλσι να εκμεταλλεύεται την άστοχη εκτέλεση του Ολιβέιρα και να παίρνει το εισιτήριο της πρόκρισης για τον επόμενο γύρο εκεί που την περιμένει η Νιουκάστλ.