Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Σεβίλλη

Πάρτι στο Σάντσεθ Πιθχουάν και στους “4” η Σεβίλλη! (vid)

Η Σεβίλλη κέρδισε την Ατλέτικο Μαδρίτης με 3-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη με 2-1 του πρώτου αγώνα, πέρασε άνετα στην ημιτελική φάση του Copa Del Rey.

Η Σεβίλλη προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Copa Del Rey νικώντας με 3-1 την Ατλέτικο Μαδρίτης. Σε μία ματσάρα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, οι Ανδαλουσιάνοι με γκολ των Εσκουδέρο, Μπανέγα και Σανάμπρια πήραν μία σπουδαία πρόκριση. Καταπληκτικό γκολ ο Γκριεζμάν για τους “Ροχιμπλάνκος”. MVP o Σανάμπρια με γκολ και ασίστ.

Στο γήπεδο επικρατούσε μία φανταστική ατμόσφαιρα και η Σεβίλλη πήρε ώθηση και ξεκίνησε με γκολ από τα… αποδυτήρια. Μόλις στα 25 δευτερόλεπτα ο Σανάμπρια έκανε τη σέντρα και ο Εσκουδέρο με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, η Ατλέτικο ανέβασε την απόδοσή της έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες και τελικά ισοφάρισε με ένα ΜΑΓΙΚΟ γκολ του Γκριεζμάν. Στο 13′ ο Γάλλος επιθετικός έκανε ένα φοβερό σουτ και κρέμασε τον Ρίκο για το 1-1.

Όπως ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, έτσι άρχισε και το δεύτερο με τη Σεβίλλη να σκοράρει. Στο 46′ ο Σαούλ έκανε πέναλτι στον Κορέα και ο Μπανέγα από την άσπρη βούλα σκόραρε για το 2-1. Το πάρτι ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο παίκτη του αγώνα να χρίζεται σκόρερ. Ο Σανάμπρια σε μία κόντρα της Σεβίλλης πλάσαρε υποδειγματικά στη γωνία του Μογιά και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 79′. Οι Ανδαλουσιάνοι προκρίθηκαν με πανηγυρικό τρόπο στους “4” του Κυπέλλου Ισπανίας με συνολικό σκορ 5-2.