Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Πλουτίζει κι άλλο ο Κριστιάνο, κέρδισε τη μάχη με τη Γιουβέντους!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Ντόρτμουντ

Η Ντόρτμουντ έχει νέο ήρωα

Ο Μίτσι Μπατουαγί άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της Μπορούσια Ντόρτμουντ επί του Αμβούργου με 2-0. Την ίδια ώρα η Χέρτα πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Λεβερκούζεν.

Μπορεί η Μπορούσια Ντόρτμουντ να έχασε τον πρώτο της σκόρερ, αλλά βρήκε τον καλύτερο αντικαταστάτη στο πρόσωπο του Μίτσι Μπατσουαγι.

Ο Βέλγος φορ έχει “κολλήσει” με τους συμπαίκτες του και με το “καλημέρα” οδηγεί την ομάδα του σε τρίποντα με τα γκολ που πετυχαίνει.

Στο σημερινό παιχνίδι των “κιτρινόμαυρων” κόντρα στο αξιόμαχο Αμβούργο, ο Μπατουαγί άνοιξε το σκορ 49ο λεπτό και έκανε ευκολότερη τη δουλειά της ομάδας του.  Λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Μάριο Γκέτσε διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Την ίδια ώρα η Μπάγερ Λεβερκούζεν υποδέχτηκε τη Χέρτα Βερολίνου και οι “ασπιρίνες” ήθελαν μόνο τη νίκη προκειμένου να μείνουν κοντά στη δεύτερη θέση.

Τα πράγματα δεν εξελίχτηκαν όπως θα ήθελαν οι γηπεδούχοι καθώς οι Βερολινέζοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Βαλεντίνο Λαζάρο. Στην επανάληψη η Μπάγερ βγήκε μπροστά για να ψάξει την ισοφάριση με αποτέλεσμα να αφήσει αμυντικά κενά.

Σε ένα από αυτά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δεύτερο τέρμα με τον Σαλομόν Καλού και τελικά πανηγύρισαν μια πολύ σημαντική νίκη.