Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)

Η Τσέλσι έχει σφυγμό (vid)

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας εντός έδρας της Γουέστ Μπρομ με 3-0.

Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η Τσέλσι υποδέχτηκε την Γουέστ Μπρομ στο “Στάμφορντ Μπριτζ”. Οι “μπλε” ήταν εμφανώς ανώτεροι από τους αντίπαλους τους, με συνέπεια να κερδίσουν σχετικά άνετα με 3-0 και να επανέλθουν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ένα βαθμό πίσω από την τρίτη Λίβερπουλ.

Οι “μπλε” πήραν προβάδισμα για πρώτη φορά στο 25΄με τον Εντέν Αζάρ να συνεργάζεται άψογα με τον Ολιβιέ Ζιρού μέσα στη μεγάλη περιοχή και να στέλνει με ψύχραιμο πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, η Γουέστ Μπρομ αύξησε την πίεση στα καρέ των γηπεδούχων και επιχειρούσε κυρίως με μακρινές μεταβιβάσεις να απειλήσει. Έτσι, πλησίασε κοντά στην ισοφάριση στο 57ο λεπτό, όταν ο Ροντόν κέρδισε την προσωπική μονομαχία με τον Κρίστενσεν αλλά δε μπόρεσε να νικήσει και τον Κουρτουά σε τετ α τετ.

Έξι λεπτά αργότερα, η ομάδα του Κόντε κλείδωσε τη νίκη. Ειδικότερα, ο Μόουζες έπαιξε το ένα δύο με τον Φάμπρεγκας και αφού πάτησε περιοχή πλάσαρε τον Φόστερ για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό με υπέροχο σουτ από πλάγια θέση, ένα σκορ που παρέμεινε μέχρι τέλους.