Αντσελότι: «Καλή η Σίτι, αλλά η Τσέλσι μας είχε δυσκολέψει περισσότερο…»
Φόντεν, ζωγράφισες – Δημιούργησε την κορυφαία 11αδα στην ιστορία της Premier League (vid)
Τσάβι για Ρεάλ Μαδρίτης: «Απέκλεισαν δύο φορές την κορυφαία ομάδα του κόσμου – Είναι εκπληκτικοί»
Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Ρεάλ Μαδρίτης

Έγινε της… ανατροπής! (vid)

Απίθανη ματσάρα ανάμεσα στην Μπέτις και τη Ρεάλ, με τους Μαδριλένους να επικρατούν με ανατροπή (5-3). Μεγάλο ματς από τον Ασένσιο, προβλημάτισε αμυντικά η ομάδα του Ζιντάν.

Τρελό ματς στη Σεβίλλη, ανάμεσα στην Μπέτις και τη Ρεάλ Μαδρίτης (3-5), με πολλές ανατροπές. Τελικοί νικητές οι Μαδριλένοι, οι οποίοι όμως προβλημάτισαν πολύ με τα αμυντικά τους λάθη. Μεγάλο παιχνίδι ο Ασένσιο με δύο γκολ. Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Μαρσέλο που μπορεί να χάσει τη ρεβάνς με την Παρί.

Παράσταση για ένα ρόλο στο πρώτο ημίχρονο. Μπορεί η Ρεάλ να προηγήθηκε αλλά το σκηνικό άλλαξε. Η Μπέτις ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έφερε τούμπα το ματς. Στο 11′ ο Κριστιάνο Ρονάλντο έπιασε μία βολίδα, ο Αδάν απέκρουσε δύσκολα, η μπάλα στρώθηκε στον Ασένιο, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Η συνέχεια ανήκει στους γηπεδούχους, αρχικά απείλησαν με τον Λορέν στο 24′ και τον Χοακίν στο 26′ και ύστερα ισοφάρισαν (34′) με τον Μαντί να σηκώνεται ψηλότερα απ’ όλους και να φέρνει το ματς στα ίσα με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η ομάδα από τη Σεβίλλη πήρε κεφάλι στο σκορ, με τον Ζούνιορ να κάνει το σουτ σε μία περίεργη φάση, στην οποία η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα από τα πόδια του Νάτσο.

Στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ μπήκε αποφασισμένη να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και αρχικά ισοφάρισε στο 50′ με κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος και έπειτα πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Ένα τρομερό γκολ για τη “Βασίλισσα” με τον Καρβαχάλ να κάνει άνω κάτω την άμυνα της Μπέτις και τον Ασένσιο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ (59′). Ο Ρονάλντο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, όταν στο 65′ έκανε μαγική ενέργεια και εξαπέλυσε μία σουτάρα για το 2-4. Ωστόσο, η Μπέτις μπήκε εκ νέου στο παιχνίδι, αφού αρνούνταν να παραδοθεί και μείωσε σε 3-4 με τον Λεόν, αλλά ο Μπενζεμά σκόραρε στις καθυστερήσεις και έγραψε το τελικό 3-5.