Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Βαλένθια

Ο Τζάτζα την κάνει να βλέπει…αστεράκια

Η Βαλένθια με πρωταγωνιστή τον Σιμόνε Τζάτζα που πέτυχε ένα γκολ και έδωσε μια ασίστ, επικράτησε της Ντεπορτίβο Αλαβές με 3-1 και παραμένει σε τροχιά Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Βαλένθια δε συνηθίζει να κάνει γκέλες στο “Μεστάγια” πόσο μάλλον όταν έχει να αντιμετωπίσει ομάδες που βρίσκονται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Οι παίκτες του Μαρσελίνο υποδέχτηκαν στο γήπεδο τους τη Ντεπορτίβο Αλαβές με μοναδικό στόχο τη νίκη για να διατηρηθούν στην πρώτη τετράδα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πατάνε καλύτερα και να παίρνουν το προβάδισμα πριν το πρώτο εικοσάλεπτο.

Μετά από πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Ροντρίγκο βγήκε σε θέση τετ α τετ και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Η Βελάνθια συνέχισε στο ίδιο τέμπο και με τη συμπλήρωση του ημιώρου είχε βάλει τις βάσεις για τη νίκη. Ο Παρέχο εκτέλεσε φάουλ και ο Τζάτζα με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το ματς έδειχνε να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα, αλλά η Αλαβές κατάφερε να μπει στη διεκδίκηση του στο 49ο λεπτό όταν ο Σομπρίνο από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Νέτο και μείωσε σε 2-1.

Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε έξι λεπτά καθώς ο Λαγκουάρντια άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για τη Βαλένθια.