Τριάρα… Champions League για τη Λεβερκούζεν!

Η Λεβερκούζεν επικράτησε με 4-1 κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης και έτσι έχει στο τσεπάκι της το εισιτήριο του Champions League.

Η Λεβερκούζεν νίκησε με 4-1 την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και έτσι θα βρίσκεται στο Champions League της επόμενης περιόδου. Τρομερό δεύτερο μέρος από τους γηπεδούχους με 3 γκολ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βόλαντ που σημείωσε και τα τρία.

Καλύτερη στο πρώτο μέρος η Λεβερκούζεν που όμως δεν κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια ούσα μπροστά στο σκορ. Ο Μπράντ στο 20′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με όμορφη κεφαλιά, ωστόσο, η ισοφάριση ήρθε από τον Φαμπιάν τρία λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ακόμη περισσότερο στροφές και τελικά πήραν τη νίκη-χρυσάφι. Ο Βολάντ εξελίχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή και με τρια προσωπικά του τέρματα έβαλε την υπογραφή του και χάρισε τη νίκη στη Λεβερκούζεν με 4-1.

Πρόκειται για ένα σπουδαίο τρίποντο που ουσιαστικά εξασφαλίζει την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.