Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Αγχώθηκε κόντρα στην ουραγό η Γιουνάιτεντ, αλλά έσωσε την παρτίδα (vid)
Η Αταλάντα στον τελικό με «ντόρτια» και τώρα Γιουβέντους! (vid)
Η Λίβερπουλ ανέστησε την Έβερτον… αυτοκτονώντας! (vid)
Γκάλαχερ για Τσέλσι: «Φάγαμε πέντε από την Άρσεναλ αλλά προσπαθήσαμε»!
La Liga: Στέλνει το El Clasico εκτός Ισπανίας!
Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Αυτά που κάνει φέτος η Άρσεναλ στο Λονδίνο δεν έχουν ξαναγίνει! (pic)
Serie A

Τρόμαξε, αλλά κέρδισε η Γιούβε (vid)

Η Μπολόνια κατάφερε να τρομάξει τη Γιουβέντους, καθώς ήταν μπροστά στο σκορ για περίπου 50 λεπτά, αλλά η "Γηραιά Κυρία" σοβαρεύτηκε και ανέτρεψε την κατάσταση, κερδίζοντας με 3-1.

Αυτοκτονικές τάσεις εμφάνισε η Γιουβέντους κόντρα στην Μπολόνια. Οι “Μπιανκονέρι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά αντέδρασε και έκανε την ανατροπή, φτάνοντας στη νίκη με 3-1 και πλησίασαν ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση της Σέριε Α.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 19′, με την κεφαλιά του Κρισέτιχ να σταματάει στον Μπουφόν. Δέκα λεπτά αργότερα οι παίκτες της Μπολόνια πήραν προβάδισμα. Ο Μπουφόν έδωσε λάθος πάσα στον Ρουγκάνι και αυτός στην προσπάθεια του να το διορθώσει υπέπεσε σε πέναλτι. Ο Σιμόνε Βέρντι ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Αλέγκρι μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή. Στο 52′ μετά από σέντρα του Κουαρδάδο ο Ντι Μάιο προσπάθησε να διώξει με προβολή, αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Στο επόμενο δίλεπτο οι γηπεδούχοι σπατάλησαν δύο τρομερές ευκαιρίες για να προηγηθούν, όμως του σουτ του Κουαρδάδο (54′) έφυγε άουτ, ενώ αυτό του Ιγκουαΐν σταμάτησε στο Μιράντε. Τελικά το γκολ της ανατροπής ήρθε. Στο 64′ ο Κεντίρα εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Ντάγκλας Κόστα και έσπρωξε τη μπάλα στο άδειο τέρμα για το 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ντιμπάλα με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 3-1 και κλείδωσε έτσι τη νίκη για την ομάδα του. Λίγο αργότερα πέρασε σαν αλλαγή στο ματς ο Στέφαν Λιχστάινερ πραγματοποιώντας έτσι την 300 συμμετοχή του (15 γκολ, 29 ασίστ) στη Σέριε Α.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Γιουβέντους έφτασε τους 91 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας, πλησιάζοντας έτσι ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, ενώ η Μπολόνια παρέμεινε 12η με 39.