ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Οι Τούρκοι προκαλούν με κάθε τρόπο τους παίκτες του Ολυμπιακού! (vid)
Η Τσέλσι «οδεύει ολοταχώς» για την αφαίρεση βαθμών!
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Οι εκλεκτοί του Λουτσέσκου (vid)
«Σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις η Λίβερπουλ με τον επόμενο προπονητή της»!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: Με μια μεγάλη επιστροφή η «ερυθρόλευκη» ενδεκάδα! (pic)
Η περίφημη άμυνα της Άστον Βίλα δέχτηκε γκολ και τώρα… τρέχει! (vid)
Οι Άγγλοι ισχυρίζονται ότι ξέρουν από τώρα που θα είναι η επόμενη ομάδα του Τούχελ!
Τσέλσι

Xάνει το ραντεβού με τα αστέρια η Τσέλσι (vid)

H Tσέλσι αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με 2-2 κόντρα στη Χάντερσφιλντ και μείωσε ακόμα περισσότερο τις πιθανότητες της να βρίσκεται στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν.

Στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η Τσέλσι φιλοξένησε στο “Στάμφορντ Μπριτζ” την Χάντερσφιλντ. Οι “μπλε” πάλεψαν μέχρι τέλους για τη νίκη αλλά η επιμονή και το πείσμα της Χάντερσφιλντ κράτησε το σκορ στο ισόπαλο 1-1. Έτσι, οι νεοφώτιστοι πανηγύρισαν την παραμονή τους στην κατηγορία την ώρα που η Τσέλσι ελπίζει σε δική της νίκη και ήττα της Λίβερπουλ την τελευταία αγωνιστική για να βρεθεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν.

Ειδικότερα, το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό o Nτε Πουάτρ. Μετά από γέμισμα του Μούι στην πλάτη του Ρούντιγκερ, ο Καμπαγιέρο δεν υπολόγισε σωστά την έξοδό του, με συνέπεια ο στράικερ της Χάντερσφιλντ με διπλή προσπάθεια να γράψει το 1-0.

Αυτό το γκολ ώθησε τη Χάντερσφιλντ να κλειστεί στην εστία της έτσι ώστε να υπερασπιστεί το προβάδισμα της. Έτσι, η Τσέλσι σε πρώτη φάση τιμώρησε αυτήν τη στάση με ένα τυχερό γκολ στο 60ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Ζάνκα επιχείρησε να διώξει τη μπάλα μετά τη σέντρα του Γουίλιαν, με αποτέλεσμα αυτή να χτυπήσει στο κεφάλι του προωθημένου Μάρκος Αλόνσο και στη συνέχεια στα δίχτυα του Λεσλ.

Μετά την ισοφάριση, η Χάντερσφιλντ δεν άλλαξε την τακτική της και αμυνόμενη με 11 παίκτες πίσω από τη μπάλα, την απομάκρυνε στα τυφλά κάθε φορά που έφτανε στην περιοχή της η Τσέλσι. Στο 80ο λεπτό, μάλιστα, ο Λεσλ κατάφερε μετά από φάση διαρκείας να πραγματοποιήσει μία απίθανη επέμβαση και να διατηρήσει αυτό το 1-0 το οποίο αποτέλεσε και το τελικό σκορ.