Αποχαιρέτησε το Τσάμπιονς Λιγκ η Ίντερ

Σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Ίντερ πήρε η Σασουόλο για την 37η αγωνιστική της Serie A, αφήνοντάς την κατά πάσα πιθανότητα εκτός Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ ήρθε στο 25′ όταν ο Πολιτάνο έγινε κάτοχος της μπάλας και νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

Η Ίντερ απείλησε αλλά το γκολ του Ικάρντι στο 42′ ακυρώθηκε ως οφσάιντ ενώ ο ίδιος παίκτης στο 44′ αστόχησε από κοντά.

Το 2-0 έκανε ο Μπεράρντι στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Ραφίνια μείωσε σε 2-1 για τους «νερατζούρι».

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Σασουόλο πήρε το τρίποντο της νίκης.