Μεντιλίμπαρ: «Δεν θέλω να ακούσω τίποτα για τελικό, δεν έχουμε προκριθεί»!
Οριστικό: Εκεί θα συνεχίσει την καριέρα του ο Τιάγκο Σίλβα!
Μεγάλη στιγμή για τον Ράγια: Καπάρωσε το «χρυσό γάντι» της Premier League!
Κλοπ: «Γι’ αυτό τον λόγο πάτωσαν οι αγγλικές ομάδες στην Ευρώπη»
Ο Αρτέτα έριξε «βόμβα» πριν το ματς με την Μπόρνμουθ!
Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Η μεγάλη επιστροφή για τη Ρεάλ Μαδρίτης είναι γεγονός!
Home Page

Έκλεισε με «διπλό» τη χρονιά η Ρόμα

Διπλό στο «Ρέτζιο Εμίλια» πήρε η Ρόμα με 1-0 επί της Σασουόλο για την 38η και τελευταία αγωνιστική της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι «τζιαλορόσι» μπήκαν καλύτερα και στο 13′ απείλησαν με τον Σικ όμως να βρίσκει το δοκάρι στο σουτ που επιχείρησε.

Έξι λεπτά μετά ο Περότι βρήκε τον Τζέκο αλλά ο Βόσνιος φορ δεν κατάφερε να βρει δίχτυα αστοχώντας από πολύ κοντά.

Στο 29′ ήταν η σειρά της Σασουόλο να απειλήσει και μάλιστα με διπλή ευκαιρία με τον Πολιτάνο όμως να αστοχεί εις διπλούν και το «μηδέν» να παραμένει.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ και εν τέλει έκρινε το παιχνίδι ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πέγκολο να μην υπολογίζει σωστά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το σκορ δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, όπου και οι ρυθμοί του αγώνα έπεσαν αισθητά, με τη Ρόμα εν τέλει να φεύγει νικήτρια από το γήπεδο της Σασουόλο, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά.