Το έπος της Μπολόνια: Στο Champions League μετά από 59 χρόνια!
Κλασικός… Τεν Χαγκ: «Μας έλειπαν επτά παίκτες, αλλά παίξαμε μπαλάρα!»
Η Τουλούζ έκανε πλάκα στην Παρί και τον Μπαπέ χαλώντας τη φιέστα στο Παρίσι! (vid)
Αρτέτα: «Δεν πάμε απλά μπροστά… Γράφουμε ιστορία!» (vid)
Σβήνει τα όνειρα της Ρόμα η Αταλάντα για Champions League (vid)
Όλο το «Ντα Λουζ» αποθέωσε τον Ντι Μαρία στο κύκνειο άσμα του στη Λισαβόνα (vid)
Οι οπαδοί της Παρί αποχαιρέτισαν τον Μπαπέ με κλάση! (pic/vid)
Ο Ντε Κέτελαρ σκοράρει κατά ριπάς και παίζει με τα νεύρα της Μίλαν! (vid)
Δεν ξανάγινε σε εντός έδρας ματς της Γιουβέντους ΤΟΣΗ γιούχα από τον κόσμο της! (vid)
«Έδειρε» την Μπόχουμ η Λεβερκούζεν πεντάκις και τα ‘χει 50 τα αήττητα! (vid)
Από βολέ του τερματοφύλακα σκοράρει ο Μπαπέ! (vid)
Κι όμως η αρμάδα του Αρτέτα έσπασε το ρεκόρ νικών των «Invincibles»!
Έπιασε… πάτο η φετινή Γιουβέντους: Γκέλαρε και με την τελευταία Σαλερνιτάνα!
Καταρράκτης έγινε η εξέδρα του «Ολντ Τράφορντ» από χαλασμένο στέγαστρο! (vid)
Europa League

“Κλοπή” με buzzer beater η Άιντραχτ (vid)

Η Άιντραχτ είδα το ματς κόντρα στη Μαρσέιγ να "στραβώνει",αλλά με γκολ στο φινάλε πήρε τη νίκη (2-1) μέσα στη Μασσαλία με δέκα παίκτες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Μαρσέιγ να μπαίνει με όρεξη, όπως συνηθίζει στην έδρα της παρά την απουσία φιλάθλων από τις κερκίδες. Μόλις στο τρίτο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μετά την ωραία ενέργεια του Τοβέν και την προβολή του Οκάμπος.

Αφού ξεπέρασαν το σοκ του γρήγορου γκολ, οι παίκτες της Άιντραχτ πήραν μέτρα στο γήπεδο και με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου έκαναν αισθητή την παρουσία τους επιθετικά. Στη συνέχεια και οι δυο ομάδες είχαν τις καλές στιγμές τους,αλλά η Μαρσέιγ έφτασε μια ανάσα από το 2-0.

Στο 40ο λεπτό ο Παγιέ με πολύ όμορφη μπαλιά έβγαλε τον Τοβέν σε εξαιρετική θέση,αλλά ο Τραπ έδιωξε εντυπωσιακά. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο και στο 52ο δεύτερο λεπτό έφεραν το ματς στα ίσα με τον Λούκας Τόρο.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των παικτών της Άιντραχτ, ήρθε και πάλι προβληματισμός καθώς ο Βίλεμς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με μειονέκτημα.

Από εκεί και μετά, η Μαρσέιγ πίεσε για να πετύχει δεύτερο τέρμα,αλλά λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου. Στο 89ο λεπτό και μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Λούκα Γιόβιτς που με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.