Τσάβι για Ρεάλ Μαδρίτης: «Απέκλεισαν δύο φορές την κορυφαία ομάδα του κόσμου – Είναι εκπληκτικοί»
Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Γιουβέντους

Λύτρωση με Κριστιάνο για τη Γιούβε (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε το όπλο του και με γκολ στο 81' έδωσε το έναυσμα για τη νίκη της Γιουβέντους στην έδρα της Φροζινόνε.

Για 81′ λεπτά η Γιουβέντους τα έβρισκε σκούρα στην έδρα της Φροζινόνε. Παρόλα αυτά, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα και με δικό του γκολ άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της μεγάλης κυρίας που επικράτησε με 0-2 της αξιόμαχης Φροζινόνε.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού δεν έδειχνε πως η Γιούβε θα χρειαστεί γκολ στο 81ο λεπτό για να πάρει αγχωτική νίκη. Μόλις στο 8′ ο Ρονάλντο προσπάθησε να εκμεταλλευτεί αναμπουμπούλα στην περιοχή των γηπεδούχων, όμως λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, οι αμυντικοί έσωσαν.

Μέχρι το 30′ η Γιουβέντους προσπαθούσε με υπομονή και επιμονή να βρει το γκολ που ήθελε, όμως δε τα κατάφερε και με το συμπλήρωμα μισής ώρας αγώνα έγινε αρκετά νευρική. Έτσι το ημίχρονο έληξε 0-0, με τη Φροζινόνε να πατάει αρκετά καλά στο γήπεδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κριστιάνο ήταν αυτός που δημιούργησε την πρώτη ουσιαστική απειλή για την εστία του Σπορτιέλο στο 59′, όμως η προσπάθειά του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα της Φροζινόνε. Στο 63′ και πάλι ο Ρονάλντο σούταρε με τον Σπορτιέλο να τον νικά. Το ίδιο δε συνέβη και στο 81′ με τον Πιάνιτς να βγάζει τρομερή πάσα για τον Κριστιάνο χωρίς να βλέπει, με τον Πορτογάλο να νικάει από κοντά τον Σπορτιέλο για το 0-1.

Το 0-2 έγινε στο 94′ όταν ο Ρονάλντο έφυγε εντυπωσιακά στην κόντρα, βρήκε τον Πιάνιτς που έκανε τη σέντρα για τον Μπερναντέσκι, με τον τελευταίο να νικάει τον Σπορτιέλο για το 0-2.