Ο Τσαλχάνογλου έβαλε τα κλάματα για το Scudetto της Ίντερ μέσα στο Σαν Σίρο (vid)
Μπαρτσελόνα: Στέλνει στην έξοδο τον Αραούχο με… τρόπο
Η Ίντερ πάει για… δυναστεία – Οι δύο παιχταράδες που έχει κλείσει για του χρόνου
Σήκωσε το Scudetto ο Μάρκους Τουράμ – Η αφιέρωση στον Τιερί Ανρί (vid)
Ο Ρούμπεν Αμορίμ ταξίδεψε στο Νησί αλλά όχι για τη Λίβερπουλ
Παρί Σεν Ζερμέν

Απλά ασταμάτητη (vid)

Το τραίνο της Παρί Σεν Ζερμέν δεν εκτροχιάστηκε ούτε από τη Ρεμς, την οποία φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ (4-1) και συνεχίζει αήττητη στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Την πορεία της προς ένα ακόμα πρωτάθλημα συνεχίζει απτόητη η Παρί Σεν Ζερμέν. Οι πρωταθλητές διέλυσαν με 4-1 τη Ρεμς και παραμένουν στην κορυφή, 8 βαθμούς πίσω από τους διώκτες τους, έχοντας το απόλυτο μετά από 7 αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Παριζιάνους και προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό. Ο Τσαβαρία γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Σαβαλερίν με συρτό σουτ έγραψε το 0-1. Η απάντηση των πρωταθλητών ήταν άμεση. Στο 5′ ο Κβάνι μπήκε στην περιοχή και κρέμασε τον Μεντί για το 1-1. Στο 24′ οι γηπεδούχοι έφεραν τούμπα το ματς. Ο Καβάνι ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Νεϊμάρ εκτέλεσε εύκολα την εσχάτη των ποινών. Ένα λεπτό πριν το ημίχρονο, ο Νεϊμάρ έκανε το γέμισμα, ο Μεντί έδιωξε,  αλλά ο Καβάνι μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-1.

Δέκα λεπτά μετά από την έναρξη του δευτέρου μέρους η Παρί έκανε τέσσερα τα τέρματά της. Ο Νεϊμάρ βρήκε ωραία μέσα στην περιοχή τον Ντιαμπί, αυτός γύρισε τη μπάλα και ο Μενιέ με προβολή έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Παρί. Μετά από αυτό οι πρωταθλητές Γαλλίας κατέβασαν στροφές και η τελευταία καλή στιγμή του παιχνιδιού έγινε στο 90′ με τον Καβάνι να σημαδεύει το δοκάρι και να μην σημειώνει χατ – τρικ.