PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Σεβίλλη

Η Σεβίλλη «κέρασε» φαρμάκι την αγνώριστη Ρεάλ! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν εκμεταλλεύτηκε το δώρο της Λεγανές και γνώρισε σκληρή ήττα από τη Σεβίλλη στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

ΟΝΕΙΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΒΙΛΛΗ, ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ!

Ήταν που ήταν αγνώριστη με την κόκκινη φανέλα, η Ρεάλ Μαδρίτης βάλθηκε να μας… τρελάνει, με την κακή έννοια, στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Σεβίλλη, στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

Η Σεβίλλη έπιασε τρομερή απόδοση από νωρίς και στο 17′ επιβραβεύτηκε, με τον Αντρέ Σίλβα να πλασάρει σωστά τον κουρτουά από κοντά και να ανοίγει το σκορ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος… δράστης, διπλασίασε τα τέρματά του, και της ομάδας του, σκοράροντας στο ριμπάουντ της απόκρουσης του Κουρτουά, σεε τετ-α-τετ του Χεσούς Νάβας.

Το πάρτι για τους γηπεδούχους συνεχίστηκε στο 39′, όταν ο Μπεν Γεντέρ έσπασε το τεχνητό οφσάιντ και νίκησε εύκολα τον Κουρτουά από τη μικρή περιοχή. Η Σεβίλλη παραλίγο να πετύχει και τέταρτο γκολ με τον Γκόμεθ να αστοχεί σε προβολή. Το μόνο που κατάφερε η Ρεάλ ήταν να πλησιάσει στο γκολ στο 47′, ωστόσο ο Μπέιλ έχασε μια θεωρητικά εύκολη ευκαιρία για την κλάση του. Το 3-0, ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Η ΤΡΙΑΡΑ ΕΜΕΙΝΕ… ΤΡΙΑΡΑ

Το παιχνίδι… έσβησε για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο 54′. Ο Μόντριτς σκόραρε με ωραίο πλασέ, αλλά το… παπούτσι του ήταν λίγο πιο μπροστά στην αρχή της φάσης. Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και το γκολ ακυρώθηκε.

Η Βασίλισσα έχασε πολλές ευκαιρίες, κυρίως με τον Γκάρεθ Μπέιλ, που σήμερα δεν μπορούσε να τη στείλει στο πλεκτό με τίποτα. Φυσικά, και η Σεβίλλη απείλησε σε δύο περιπτώσεις, αλλά είτε ο Κουρτουά είτε η αστοχία της στέρησαν το 4-0.

Τελικά, το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε ποτέ. Παρά τις εκατέρωθεν κλασικές ευκαιρίες άλλο γκολ δεν σημειώθηκε, και η Ρεάλ γνώρισε άσχημη ήττα από τη Σεβίλλη.