Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Η Σίτι ήταν πιο χαλαρή από ποτέ και έριξε «τεσσάρα» στην Μπράιτον! (vid)
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Βαλένθια

Επιτέλους νίκη για τη Βαλένθια (vid)

Με γκολ του Κέβιν Γκαμέιρο, η Βαλένθια επικράτησε εκτός έδρας της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 1-0 και πήρε την πρώτη της νίκη στη φετινή La Liga.

Έξι αγωνιστικές χωρίς νίκη ήταν πολλές για τη Βαλένθια. Οι “Νυχτερίδες” με σκόρερ τον Κέβιν Γκαμέιρο, πέρασαν με 1-0 από την έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ και πανηγύρισαν το πρώτο τους τρίποντο τη φετινή σεζόν.

Τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν κάποια αξιόλογη φάση. Στο 27′ ο Γκαμέιρο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά το γκολ που πέτυχε ακυρώθηκε ως οσφαίντ, όμως αυτό που πέτυχε εννιά λεπτά αργότερα ήταν έγκυρο. Ο Τσερίσεφ έβγαλε μία συρτή σέντρα από τα αριστερά και ο Γάλλος με προβολή έγραψε το 0-1. Αυτή η εξέλιξη ξύπνησε τους γηπεδούχους, που στο 43′ απείλησαν με το σουτ του Ελουστόντο να καταλήγει κόρνερ μετά από παρέμβαση του Νέτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε ιδιαίτερα. Στο 64′ ο Παρέχο έφτασε πολύ κοντά στο 0-2, αλλά το φάουλ που εκτέλεσε πέρασε λίγο άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, η Σοσιεδάδ έχασε τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Ο Λατόρε ανέτρεψε τον Ρούμπεν Πάρδο μέσα στην περιοχή, όμως ο Γουίλιαμ Χοσέ νικήθηκε από τον Νέτο στα 11 βήματα. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή φάση του παιχνιδιού, με τον ρυθμό να πέφτει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.