PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Τσέλσι

Η «ραψωδία» του Στάριτζ κράτησε όρθια τη Λίβερπουλ στο ντέρμπι! (vid)

Ο Στάριτζ έβαλε το γκολ της ζωής του στο 89' και έγραψε το τελικό 1-1, χαρίζοντας σπουδαίο βαθμό στη Λίβερπουλ και στερώντας ακόμα δύο από την Τσέλσι!

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΑΖΑΡ

Μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Carabao Cup, Τσέλσι και Λίβερπουλ συναντήθηκαν στο Στάμφορντ Μπριτζ για την Premier League. Οι Μπλε ήταν οι πρώτοι που απείλησαν πραγματικά με τον Γουίλιαν να χάνει τετ-α-τετ στο 22′, καθώς ο Άλισον τον νίκησε. Ωστόσο, στο 25′, οι παίκτες του Σάρι εκδήλωσαν αριστουργηματική αντεπίθεση και ο Αζάρ με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, βάζοντας μπροστά την Τσέλσι!

Οι Reds προσπάθησαν να απαντήσουν και έχασαν τεράστια φάση με τον Σαλάχ στο 32′. Ο Αιγύπτιος πέρασε και τον Κέπα, πλάσαρε, αλλά ο Ρούντιγκερ πρόλαβε και έσωσε.

Από εκεί και πέρα, δεν υπήρξε κάτι άλλο αξιοσημείωτο στο πρώτο 45λεπτο, και το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

ΡΑΨΩΔΙΑ ΣΤΑΡΙΤΖ ΚΑΙ ΛΥΤΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

Η Λίβερπουλ έφτασε ξανά κοντά στην ισοφάριση, αλλά αυτή τη φορά ο Κέπα απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Μανέ μέσα από την περιοχή. Στο 64′ ήταν η σειρά του Άλισον να βγάλει εντυπωσιακά το τετ-α-τετ του Αζάρ.

Σιγά-σιγά η ομάδα του Κλοπ έπαιρνε μέτρα στο γήπεδο και στρίμωχνε την Τσέλσι. Αποκορύφωμα οι δύο σπουδαίες ευκαιρίες σε διάστημα δύο λεπτών, από το 70′ έως το 72′, όμως Σακίρι και Φιρμίνο δεν μπόρεσαν αμφότεροι να σκοράρουν από πλεονεκτικές θέσεις!

Στο 89′ όμως, ο νεοεισελθών Ντάνιελ Στάριτζ είχε τρομερή έμπνευση κι ακόμη καλύτερη εκτέλεση, ώστε να πετύχει ένα απίθανο γκολ από μακριά και να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στη Λίβερπουλ!