Και γκολάρα και κόκκινη κάρτα ο Φαν Πέρσι (vid)
Υπόλοιπη Ευρώπη

Παρά τα χρόνια που έχουν περάσει ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι δείχνει πως το έχει ακόμα πετυχαίνοντας ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς απέναντι στην Φίτεσε.

01.10.2018 | 12:23

Την υπογραφή του στο παιχνίδι της Φέγενορντ με την Φίτεσε έβαλε ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι καθώς κατάφερε με το γκολ του να δώσει την νίκη στην ομάδα του Ρότερνταμ (2-1), αλλά και να αποβληθεί τρία λεπτά μετά.

Ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην νίκη της Φέγενορντ επί της Φίτεσε με 2-1.

Ο πρώην άσος της Άρσεναλ και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν αυτός που στο 88΄ κατάφερε με φοβερή εκτέλεση φάουλ να κάνει το 2-1, ωστόσο τρία λεπτά μετά αποβλήθηκε από το ματς με απευθείας κόκκινη κάρτα, λόγω ενός σκληρού μαρκαρίσματος.