H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Σεβίλλη

Τράβηξε εξάσφαιρο η Σεβίλλη (vid)

Μία φοβερή και τρομερή Σεβίλλη σκόρπισε με 6-0 την Ακισάρ Μπελεντιγιέ στο "Σάντσες Πιθχουάν" και ηγείται της τριπλής ισοβαθμίας του 10ου ομίλου στους 6 βαθμούς.

Σαρωτική και άκρως αποτελεσματική ήταν η Σεβίλλη κόντρα στην Ακισάρ Μπελεντιγιέ. Η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν, διέλυσε τους τελείως ακίνδυνους Τούρκους με 6-0, έχοντας 8 τελικές εντός εστίας. Πλέον οι Σεβιγιάνοι ισοβαθμούν με τη Σταντάρ Λιέγης και την Κράσνονταρ στην κορυφή του 10ου ομίλου με 6 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο. Στο 7ο λεπτό η βολίδα του Ρόκε Μέσα έγραψε το 1-0, ενώ δύο λεπτά μετά ο Σαράμπια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 35′ μετά από ψαλιδάκι του Πρόμες μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στον Λούκατς και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0, κλείνοντας έτσι το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Το δεύτερο μέρος έμοιαζε με καλή αντιγραφή του πρώτου. Στο 50′ ο Αλέις Βιδάλ έδωσε την μπάλα στον Μουριέλ, αυτός σούταρε και μετά από κόντρα κατέληξε στα δίχτυα του Λούκατς. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Πρόμες χρίστηκε κανονικά σκόρερ στο ματς. . Μετά από γύρισμα του Αράνα, ο  απέφυγε με ωραία κίνηση τον αμυντικό του και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 5-0. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 67′. Μετά από τη δεύτερη ασίστ του Βιδάλ στο ματς, ο Μερκάδο χρίστηκε σκόρερ, με γυριστό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή. Στην τελευταία φάση του αγώνα, η Ακισάρ προσπάθησε να πετύχει το γκολ της τιμής, αλλά η κεφαλιά του Μπαρμπόσα πέρασε λίγο άουτ.