Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Άσχημα νέα για τη Λίβερπουλ: Ο Κλοπ επιβεβαίωσε τον τραυματισμό του Ζότα!
Ο Βλάχοβιτς δηλώνει ερωτευμένος με τη Γιουβέντους και δεν… βλέπει την Παρί!
Μπάγερν Μονάχου

Ανεβάζει στροφές και πλησιάζει κορυφή η Μπάγερν!

Η Μπάγερν Μονάχου παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, πέρασε από την έδρα της Μάιντζ (2-1) και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους δυο βαθμούς.

Η Μπάγερν δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι,αλλά ένα καλό σερί νικών μπορεί να φέρει και πάλι τους Βαυαρούς στον ίσιο δρόμο. Μετά τις νίκες με Βόλσφμπουργκ και ΑΕΚ, η πρωταθλήτρια Γερμανίας ταξίδεψε στην έδρα της Μάιντζ.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση,αλλά δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε κάποιο γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Τελικά η ομάδα του Νίκο Κόβατς πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Λέον Γκορέτσα στο 39ο λεπτό.

Η Μάιντζ δεν μπόρεσε να αντιδράσει τα λεπτά που έμεναν και πήγε στα αποδυτήρια με την πλάτη στον τοίχο. Οι γηπεδούχοι άλλαξαν την εικόνα τους στην επανάληψη και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα τρία λεπτά μετά την επανέναρξη.

Ο Μπορσίνσκι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μποτίς εκμεταλλεύτηκε το τραγικό μαρκάρισμα του Κίμιχ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή. Αυτό το γκολ ταρακούνησε τους φιλοξενούμενους που τελικά έβγαλαν αντίδραση με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Όλα ξεκίνησαν από το πείσμα του Ρενάτο Σάντσες που έκλεψε τη μπάλα και έπιασε αδιοργάνωτη την άμυνα της Μάιντζ. Οι παίκτες της Μπάγερν συνδυάστηκαν άψογα και ο Τιέγκο σε ρόλο κρυφού φορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και έτσι οι πρωταθλητές μείωσαν τη διαφορά στους δυο βαθμούς.