«Χάρισε» την πρόκριση στην Τσέλσι ο Λάμπαρντ
Home Page

Νίκη με 3-2 επί της Ντέρμπι πήρε η Τσέλσι και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του EFL Cup.

01.11.2018 | 00:23

Σε ένα παιχνίδι που ο Φρανκ Λάμπαρντ επέστρεψε για πρώτη φορά ως αντίπαλος της Τσέλσι στο «Στάνφορντ Μπριτζ», οι Λονδρέζοι επικράτησαν με 3-2 της Ντέρμπι και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του EFL Cup.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο Τομόρι σημάδεψε την εστία της ομάδας του και έβαλε σε θέση οδηγού την Τσέλσι.

Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει και στο 9′ ο Μάριοτ έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε εκ νέου ελπίδες στην ομάδα του.

Το 2-1, ωστόσο, ήρθε ξανά από αυτογκόλ των παικτών του Λάμπαρντ όταν ο Keogh έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Βάγχορν ισοφάρισε εκ νέου για τη Ντέρμπι αλλά στο 41′ ο Φάμπρεγας διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ της Τσέλσι.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η ομάδα του Σάρι πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης.