Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μπάγερν Μονάχου

Την “ξύπνησε” ο Λεβαν-γκολ-σκι (vid)

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σκόραρε δύο φορές και η Μπάγερν Μονάχου ξεπέρασε δίχως δυσκολίες το εμπόδιο της Νυρεμβέργης, καθώς επικράτησε με 3-0.

Η Μπάγερν Μονάχου φαίνεται να ξεπέρασε την κρίση της. Με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να βρίσκει δύο φορές δίχτυα, οι Βαυαροί επικράτησαν με 3-0 της αδύναμης Νυρεμβέργης και πέτυχαν δεύτερη σερί νίκη στην Μπουντεσλίγκα, μετά από 1,5 μήνα.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 9ο λεπτό. Μετά από κόρνερ του Κίμιχ, ο Λεβαντόφσκι πρόλαβε τον Μπρέντλοβ και με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0. Τρία λεπτά πριν το ημιώρο, οι Βαυαροί πέτυχαν κι άλλο γκολ. Μετά από τρομερό σουτ του Γκορέτσκα έξω από τη μεγάλη περιοχή, η Μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στρώθηκε στον Λεβαντόφσκι, που δεν είχε πρόβλημα να την σπρώξει στα δίχτυα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Νίκο Κόβατς συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό. Στο 56′ μάλιστα σκόραραν για ακόμη μία φορά. Ο Γκνάμπρι προσπάθησε να νικήσει με σουτ τον Μπρέντλοβ, αυτός απέκρουσε αρχικά, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Ριμπερί που δεν λάθεψε και έκανε το 3-0. Στο 90′ ο Κίμιχ προσπάθησε να βάλει κι αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, αλλά το σουτ που δοκίμασε χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της Νυρεμβέργης.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Μπάγερν έχει 27 βαθμούς σε 14 αγωνιστικές και είναι δεύτερη πίσω από την Ντόρτμουντ, ενώ η Νυρεμβέργη παρέμεινε 16η με 11 βαθμούς.