Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)

Κατασπάραξαν την… φοβισμένη Τότεναμ οι “Λύκοι”! (vid)

Η Τότεναμ δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο για το δεύτερο ημίχρονο και έτσι η Γούλβς με 3 γκολ μέσα σε 15 λεπτά (72'-87') πήρε σπουδαίο διπλό με 1-3 μέσα στο "Γουέμπλεϊ".

Η πίεση της δεύτερης θέσης φαίνεται πως είναι πολύ μεγάλη για την Τότεναμ. Τα “Σπιρούνια” έπαιξαν μπάλα μόνο 45 λεπτά και έτσι η Γούλβς κατάφερε να γυρίσει το ματς σε ένα τέταρτο (72′-87′) και να φύγει από το Λονδίνο με ένα υπερπολύτιμο τρίποντο (1-3).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και απείλησαν στο 8ο λεπτό. Ο Έρικσεν βρήκε ωραία τον Σον, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ. Στο 22′ τα “Σπιρούνια” άνοιξαν τον σκορ. Ο Σον πάσαρε στον Κέιν που είχε βγει δεξιά. Ο Άγγλος συνέκλινε προς τον άξονα και με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ρουί Πατρίσιο για 1-0. Στο 29′ ο Σον προσπάθησε ξανά να βρει δίχτυα. Όμως ούτε τότε τα κατάφερε, καθώς το σουτ που δοκίμασε έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των “Λύκων”.

Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο επαναπαύθηκε στην καλή εμφάνιση του πρώτου μέρους, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο να κατεβάσει στροφές. Οι φιλοξενούμενοι το αντιλήφθηκαν νωρίς και δεν άφησαν ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία. Στο 72′ μετά από κόρνερ του Ζοάο Μουτίνιο, ο Γουίλι Μπόλι νίκησε τους αμυντικούς της Τότεναμ στον αέρα και με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 83′ οι παίκτες του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο έφεραν τούμπα το ματς. Ο Καβαλέιρο πάσαρε στον Χιμένες, αυτός μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Γιορίς για το 1-2. Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι “Πορτοκαλί” έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα. Ο Ντόχερτι βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Κόστα στην αντεπίθεση κι αυτός δεν λάθεψε απέναντι στον Γιορίς διαμορφώνοντας το τελικό 1-3. Αξίζει να σημειωθεί πως στο στο δεύτερο ημίχρονο, οι “Σπερς” δεν σημείωσαν καμία τελική στην αντίπαλη εστία.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Τότεναμ παρέμεινε στους 45 βαθμούς και τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μετά από 20 αγωνιστικές, ενώ η Γούλβς είναι πλέον 7η με 29 βαθμούς.