Σβηστά στους «8» και περιμένει την… Ίντερ η Λάτσιο! (vid)

Σάβιτς και Ιμόμπιλε έστειλαν την Λάτσιο στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, "πετώντας" εκτός την Νοβάρα!

Εύκολη πρόκριση για την Λάτσιο η οποία διέλυσε με 4-1 την Νοβάρα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου!

Οι αγώνες της φάσης των 16 του Κυπέλλου Ιταλίας είναι νοκ άουτ και η Λάτσιο… δεν την πάτησε απέναντι στην Νοβάρα.

Οι Ρωμαίοι μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι να περάσουν ένα εύκολο μεσημέρι. Στο 12′ μόλις λεπτό ο Αλμπέρτο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Ιντζάκι είχε το πάνω χέρι και κατάφερε να κλειδώσει την πρόκριση με τα δύο γκολ του Ιμόμπιλε. Ενώ ο Σάβιτς έκανε το 4-0 λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Οι «λατσιάλι» κατέβασαν ρυθμούς, ως αποτέλεσμα η Νοβάρα κατάφερε να μειώσει με τον Ουσέπι στο 47′.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη της αναμέτρησης και οι Ρωμαίοι πανηγύρισαν την πρόκριση στους «8» της διοργάνωσης!

Τώρα η Λάτσιο περιμένει να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στην Ίντερ και την Μπενεβέντο