Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Ίντερ

Πήρε την πρόκριση η…ανελέητη Ίντερ (vid)

Η Ίντερ έπιασε εντυπωσιακά στάνταρ απόδοσης, επικράτησε της Μπενεβέντο με 6-2 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κόπα Ιτάλια.

Για τις μεγάλες ομάδες τα παιχνίδια Κυπέλλου με υποδεέστερους αντιπάλους το ζητούμενο είναι η πρόκριση. Αν αυτό συνδυαστεί και με καλό ποδόσφαιρο τότε τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα. Η Ίντερ υποδέχθηκε την Μπενεβέντο στο “Σαν Σίρο”.

Οι παίκτες του Σπαλέτι έπιασαν εξαιρετική απόδοση και επικράτησαν με το ευρύ 6-2. Οι “νερατζούρι” πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση και θα αντιμετωπίσουν τη Λάτσιο.

Η Ίντερ έδειξε με το “καλημέρα” τις διαθέσεις της και μόλις στο 30 λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάουρο Ικάρντι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντόνιο Καντρέβα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στη συνέχεια όπως ήταν λογικό ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα η Μπενεβέντο να πάρει μέτρα στο γήπεδο. Οι “νερατζούρι δεν είχαν διάθεση να μπουν σε μπελάδες και πριν το ημίχρονο έκαναν το 3-0 με τον Νταλμπέρτ.

Η διάθεση των γηπεδούχων δεν άλλαξε στην επανάληψη και ξανά στα πρώτα λεπτά βρήκαν γκολ. Αυτή τη φορά ήταν σειρά του Λαουτάρο Μαρτίνεζ να σκοράρει δίνοντας προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων. Στο 58ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με Ρομπέρτο Ινσίνιε,αλλά η χαρά τους κράτησε λίγα λεπτά.

Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Λαουράρο Μαρτίνεζ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και 5ο της ομάδας του. Η Μπενεβέντο κατάφερε να μειώσει σε 5-2,ωστόσο στις καθυστερήσεις δέχτηκε άλλο ένα γκολ, με τον Καντρέβα να διαμορφώνει το τελικό 6-2.