Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Κανσέλο: «Μετά τον αποκλεισμό από την Παρί ευχήθηκαν θάνατο στην αγέννητη κόρη μου»!
Βαλένθια

Έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση με Μολίνα η Χετάφε! (vid)

Με γκολ του Χόρχε Μολίνα στο 77ο λεπτό, η Χετάφε επικράτησε με 1-0 της Βαλένθια και έχει μικρό προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του ισπανικού Κυπέλλου.

Το γκολ του Χόρχε Μολίνα λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, έβαλε η Χετάφε σε θέση οδηγού για την πρόκριση. Οι Μαδριλένοι είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, αλλά τελικά επικράτησαν με 1-0 της Βαλένθια. Έτσι η ομάδα του Πέπε Μπορδάλας έχει μικρό προβάδισμα για βρεθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και ήταν και αυτοί που απείλησαν πρώτοι. Στο 28ο λεπτό ο Άνχελ πήδηξε ψηλότερα από την άμυνα της Βαλένθια, αλλά η κεφαλιά του σταμάτησε στον Ντομενέκ. Στο 41′ πάλι ο Άνχελ ήταν αυτός που δημιούργησε μια καλή ευκαιρία. Όμως το σουτ που επιχείρησε δεν κατέληξε στα δίχτυα λόγω της εξαιρετικής επέμβασης του Ντομενέκ.

Στο δεύτερο μέρος οι “Νυχτερίδες” ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν τη Χετάφε. Προσπάθησαν να δημιουργήσουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις για κάποιο τέρμα, αλλά τελικά δεν κατάφεραν να φανούν ιδιαίτερα απειλητικοί. Το γκολ όμως ήρθε για τους γηπεδούχους, στην πρώτη αξιόλογη φάση που έκαναν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 77′ ο Καμπρέρα βρήκε με ωραία σέντρα τον Μολίνα στην αντίπαλη περιοχή. Αυτός κοντρόλαρε ανενόχλητος και με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ντομενέκ, γράφοντας το τελικό 1-0.

Η ρεβάνς ανάμεσα στις δύο ομάδες, που θα κρίνει και την πρόκριση στα ημιτελικά του Κόπα Ντελ Ρέι, θα γίνει την επόμενη Τρίτη (29/01, 22:30) στο “Μεστάγια”.