Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Νάπολι

Δεν έχει πλάνο… στο Μιλάνο! (vid)

Μίλαν και Νάπολι έμειναν στο 0-0 με τους δύο τερματοφύλακες να κατεβάζουν...ρολά! Ντεμπούτο για τον Πιόντεκ με τους «ροσονέρι»!

Η Μίλαν φιλοξένησε την Νάπολι στο ντέρμπι της αγωνιστικής στην «Σέριε Α». Ξεχώρισαν οι δύο τερματοφύλακες που κράτησαν το 0-0. Ντεμπούτο για τον Κρίστοφ Πιόντεκ με τους «ροσονέρι».

Μοιράστηκαν φάσεις χωρίς αντίκρισμα στο πρώτο μέρος

Η Νάπολι ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Καγεχόν στο 6′.

Στο 10′ ήρθε η απάντηση για τους Μιλανέζους με τον Κουτρόνε να στέλνει την μπάλα άουτ από καλή θέση. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες δεν έβρισκαν εύκολα δρόμους για να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις.

Λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Καγεχόν σπατάλησε νέα μεγάλη ευκαιρία καθώς το σουτ του έγλειψε το αριστερό δοκάρι, με το 0-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου,

Ντεμπούτο Πιόντεκ και ενθουσιασμός

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ροσονέρι» λειτουργούσαν καλύτερα, με τον Κεσιέ να μην μπορεί να σκοράρει από ευνοϊκή θέση στο 48′.

Όσο περνούσαν τα λεπτά οι «παρτενοπέι» ανέβαζαν στροφές και με πρωταγωνιστή τον Μίλικ έχασαν δύο καλές ευκαιρίες στο 65′ και στο 67′, με τον Ντοναρούμα να δηλώνει «παρών»!

Το νέο απόκτημα της Μίλαν έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την ομάδα, περνώντας ως αλλαγή στο 71′, Μάλιστα δύο λπετά αργότερα ο Πολωνός βγήκε τετ α τετ με τον Οσπίνα να τον κερδίζει.

Οι Μιλανέζοι έχασαν τρομερή ευκαιρία με τον Μουσάτσιο να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά στο 79′. Μετά την είσοδο του Κρίστοφ Πιόντεκ άλλαξε προς το καλύτερο η ψυχολογία και ο τρόπος παιχνιδιού των ροσονέρι.

Στο 87′ ο Ντοναρούμα είπε και πάλι «stop» στο Ζιελίνσκι. Η Νάπολι έμεινε με 10 παίκτες στο 93′ λόγω αποβολής του Ρουίζ, αλλά το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Η Νάπολι έμεινε σταθερά στην δεύτερη θέση με 48 βαθμούς, ενώ η Μίλαν παρέμεινε στην πρώτη τετράδα με 35 όντας στο -5 από την Ίντερ έχοντας ματς περισσότερο.