O Μπούντιμιρ της Οσασούνα εκτέλεσε το χειρότερο πέναλτι όλων των εποχών (vid)
Η ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα στoν «τελικό» με τον Μπαπέ (pic)
Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Τότεναμ

Λείπει ο Κέιν; Σον-ει ο Γιορέντε! (vid)

Με τον Φερνάντο Γιορέντε να σκοράρει και να δίνει και ασίστ στον Σον μέσα σε 7 λεπτά (80'-87'), η Τότεναμ επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Γουότφορντ.

Με τρομερό Φερνάντο Γιορέντε έκανε φοβερή ανατροπή η ομάδα της Τότεναμ. Ο Ισπανός είχε ασίστ στον Σον και γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (80′-87′) και οδήγησε τους Λονδρέζους στη νίκη με 2-1 κόντρα στη Γουότφορντ, που είχε πάρει κεφάλι στο σκορ στο πρώτο μέρος.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς έγινε στο 9′. Ο Σον σούταρε μετά από ωραία ατομική προσπάθεια, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 29′ ο Ντεολοφέου πέρασε τη μισή άμυνα της Τότεναμ, όμως το σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο. Εννιά λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Μετά από κόρνερ, ο Κάθκαρτ πήδηξε ψηλότερα από όλη την αντίπαλη άμυνα και με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος τα “Σπιρούνια ανέβασαν ρυθμό. Ο Γιορέντε σπατάλησε δύο πολύ καλές ευκαιρίες, καθώς το σουτ (52′) και η κεφαλιά (63′) που δοκίμασε δεν βρήκαν στόχο. Στο 68′ ο Ρόουζ εξαπέλυσε ένα δυνατό βολέ, αλλά η μπάλα κόπηκε από τους αμυντικούς. Στο 79′ ο Σαξές προσπάθησε να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ. Στην επόμενη φάση η Τότεναμ ισοφάρισε. Ο Γιορέντε βρήκε ωραία τον Σον στην περιοχή και αυτός με συρτό πλασέ νίκησε τον Φόστερ για το 1-1. Επτά λεπτά αργότερα το ματς γύρισε τούμπα. Μετά από  σέντρα του Ρόουζ, ο Γιορέντε πρόλαβε τον Φόστερ και με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 2-1.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Τότεναμ είναι τρίτη με 54 βαθμούς μετά από 24 αγωνιστικές και παράλληλα στο -2 από τη δεύτερη Σίτι. Από την άλλη πλευρά, η Γουότφορντ βρίσκεται στην ένατη θέση με 33 βαθμούς.