Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Τέτοια σφαλιάρα δεν περνάει ούτε με…ασπιρίνη (vid)

H Μπάγερ Λεβερκούζεν επικράτησε με 3-1 της Μπάγερν Μονάχου και τους έβαλε ακόμα πιο δύσκολα για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

H κατάσταση της Μπάγερν Μονάχου είναι γνωστή. Δεν έχει περιθώρια για καμία βαθμολογική απώλεια, όσο δύσκολη και αν είναι η έδρα που αγωνίζεται. Η Λεβερκούζεν δεν είχε καμία διάθεση να κάνει εύκολη την δουλειά των πρωταθλητών και με επική ανατροπή επικράτησε με 3-1.

Αυτή η ήττα σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Ντόρτμουντ στην Φρανκφούρτη, φέρνει την ομάδα του Κόβατς βρίσκεται επτά βαθμούς πίσω από τους “κιτρινόμαυρους”.

Στο ξεκίνημα του το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν επιθετικά. Στην πρώτη μεγάλη φάση της αναμέτρησης, η Μπάγερν άνοιξε το σκορ. Οι Βαυαροί μετά από φάση διαρκείας ο Γκορέτσκα με κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής εκμεταλλεύτηκε την τρομερή σέντρα του Τόμας Μίλερ.

Το γκολ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου λειτούργησε σαν ξυπνητήρι για τους παίκτες της Λεβερκούζεν. Στο 53ο λεπτό ο Λέον Μπέιλι με εκπληκτικό φάουλ έφερε το ματς τα ίσα και τότε ξεκίνησε η αντεπίθεση. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κέβιν Βολάντ έκανε την ανατροπή και έδωσε προβάδισμα στις “ασπιρίνες”.

Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην επίθεση για να σώσουν ό,τι μπορεί να σωθεί από την αναμέτρηση,ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν ποτέ στην ισοφάριση. Μάλιστα, οι Βαυαροί δέχτηκαν και τρίτο τέρμα. Στο 87ο λεπτό ο Αλάριο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.