Ούτε Αμορίμ, ούτε Ντε Τσέρμπι: Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο μόλις αποκάλυψε με ποιον προπονητή μιλάει η Λίβερπουλ!
Η αστεία δικαιολογία του Άντονι : «Για αυτό έκανα την χειρονομία στην Κόβεντρι!»
ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άστον Βίλα ο Έμερι – Υπέγραψε νέο τρελό συμβόλαιο! (vid)
Αντεπίθεση Τεν Χαγκ: «Ντροπή σας! Ναι ρε, πειράζει που πανηγυρίσαμε;» (vid)
Ο Φαν Μπάστεν έκανε «σκουπίδι» τον Ράσφορντ – «Ο τύπος δεν κάνει τίποτα»
Μπαρτσελόνα: Τα τρία «μεγάλα» ονόματα για τον πάγκο – Έτσι πάει για… αυτοκρατορία!
Μπάγερν Μονάχου

Είπε “danke” και άνοιξε το δώρο η Μπάγερν (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου είχε εύκολο έργο κόντρα στην Σάλκε και αφού επικράτησε με 3-1 μείωσε τη διαφορά της από την Ντόρτμουντ στους πέντε βαθμούς.

Την προηγούμενη φορά που η Μπάγερν είχε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την γκέλα της Ντόρτμουντ έφυγε με σκυμμένο κεφάλι. Μια ομάδα σαν τους Βαυαρούς δεν θα μπορούσαν να κάνουν για δεύτερη φορά το ίδιο λάθος.

Οι “κιτρινόμαυροι” άφησαν δυο βαθμούς κόντρα στην Χόφεναχαϊμ. Λίγες ώρες αργότερα οι παίκτες του Νίκο Κόβατς επικράτησαν της Σάλκε με 3-1 και μείωσαν τη διαφορά στους 5 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση. Μόλις στο 10ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, έστω αν η μπάλα δεν έφτασε στα δίχτυα από δικό της παίκτη. Ο Χάμες έκανε την κάθετη και ο Λεβαντόφσκι “χώθηκε” ανάμεσα στα δύο στόπερ με αποτέλεσμα ο Μπρούμα να βρει τη μπάλα και να τη βάλει στο τέρμα της ομάδας του.

Αφού ξεπέρασε το σοκ του γρήγορου γκολ, η Σάλκε έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά από αρκετά λάθη στο χώρο του κέντρου, οι “Βασιλικοί μπλέ” πήραν την μπάλα και έφυγαν στην κόντρα, με τον Αχμέντ Κουτσού να σκοράρει με ιδανικό πλασέ.

Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε μόλις δυο λεπτά. Αυτό γιατί ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σκόραρε και έκανε το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι Βαυαροί μπήκαν στο δεύτερο μέρος με στόχο να τελειώσουν το ματς. Δέκα λεπτά μετά την επανέναρξη ο Κομάν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λεβαντόφσκι έκανε ψαλιδάκι και ο Γκνάμπρι με το κεφάλι νίκησε τον Φάρμαν. Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός και το σκορ έμεινε μέχρι το τέλος.