Οπαδοί Βίλα προς Γκρίλις: Μην πας στη Σίτι – Θα σε καταστρέψει (vid)
Κιελίνι: «Ζω για τη στιγμή στο ποδόσφαιρο»
Parisien: Οριστικό “όχι” του Μπαπέ στην Παρί!
Η Σασουόλο αρχίζει να… εκνευρίζεται με την Γιουβέντους
Ο Αντσελότι ξέρει πως να φέρει Κριστιάνο στη Ρεάλ!
Λίβερπουλ

Με τρομερή λόμπα Βαϊνάλντουμ, προβάδισμα ασφαλείας η Λίβερπουλ (vid)

Με ένα τελείωμα εξαιρετικής ομορφιάς, ο Τζίνι Βαϊνάλντουμ κρέμασε τον τερματοφύλακα της Μπόρνμουθ και έδωσε προβάδισμα 2 γκολ στη Λίβερπουλ.

Η απουσία του από το ματς κόντρα στη Γουέστ Χαμ ήταν καταλυτική. Η Λίβερπουλ φαινόταν πως χρειαζόταν κάτι παραπάνω στη μεσαία γραμμή. Ο κατάλληλος άνθρωπος γι’ αυτό ήταν ο Τζίνι Βαϊνάλντουμ.

Ο Ολλανδός μέσος ξεπέρασε το πρόβλημά του και βρέθηκε στη βασική ενδεκάδα των “Κόκκινων”. Μάλιστα, φρόντισε να κάνει την παρουσία του κάτι παραπάνω από αισθητή, πετυχαίνοντας γκολάρα. Στο 34ο λεπτό ο Ρόμπερτσον τον βρήκε με εξαιρετική σέντρα στη μεγάλη περιοχή. Ο Τζίνι κοντρόλαρε και με λόμπα κρέμασε τον Μπόρουτς για το 2-0.

Δέκα λεπτά νωρίτερα, οι γηπεδούχοι είχαν πάρει προβάδισμα με κεφαλιά του Μανέ από σέντρα του Μίλνερ.