Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Mundo Deportivo: «Η Μπαρτσελόνα έβγαλε… άχρηστους 4 κορυφαίους προπονητές»
Παρί Σεν Ζερμέν

Παρί είσαι αλάνι, με ή χωρίς Καβάνι (vid)

Με τον Έντινσον Καβάνι να σκοράρει και έπειτα να αποχωρεί τραυματίας, η Παρί έφτασε στη νίκη (1-0) απέναντι στη Μπορντό.

Σε ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Καβάνι, η Παρί επικράτησε με 1-0 της Μπορντό και επέστρεψε στις νίκες.

Ο Καβάνι σκόραρε και μετά «πάγωσε» το γήπεδο αποχωρώντας τραυματίας

Σε ένα πρώτο ημίχρονο, παράσταση για ένα ρόλο, η Παρί προσπαθούσε, όμως δεν μπορούσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Μόλις στο 10′ ο Τιάγκο Σίλβα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η άμυνα της Μπορντό αντέδρασε και έκοψε. Στο 13′ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, όταν ο Καβάνι έπεσε μέσα στην περιοχή, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν καταλόγισε την παράβαση.

Στο 21′ ο Καβάνι πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγα εκατοστά άουτ. Μόλις 4 λεπτά αργότερα, ήταν σειρά του Τσόυπο-Μοτίνγκ να απειλήσει, όμως ο Κοστίλ και πάλι αντέδρασε σωστά.

Μετά την ευκαιρία του Μοτίνγκ, ο ρυθμός έπεσε αισθητά, όμως η Παρί συνέχισε να ψάχνει το γκολ και τελικά δικαιώθηκε!

Στο 42′ ο Μενιέ ανατράπηκε εντός περιοχής, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και ο Καβάνι με ψύχραιμη εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοστίλ για το 1-0.

Η χαρά του Ουρουγουανού επιθετικού δεν κράτησε για πολύ. Με το τέλος του ημιχρόνου, ο σκόρερ της αναμέτρησης αποχώρησε από το γήπεδο τραυματίας, βάζοντας σε κίνδυνο τη συμμετοχή του απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

«Νεκρό» δεύτερο μέρος, το μυαλό στον Καβάνι

Με το μυαλό όλων στην Παρί να βρίσκεται στον Καβάνι, το δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν καλό. Μάλιστα, λίγο έλειψε να το πληρώσει η Παρί, καθώς η επικίνδυνη Μπορντό απείλησε.

Στο 56′ ο Καμανό εξαπέλυσε ένα σουτ προς την εστία του Μπουφόν, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Μόλις 5 λεπτά αργότερα, ο Καμανό και πάλι μπήκε στην περιοχή, όμως ο Μπουφόν σταμάτησε το σουτ του.

Μετά τις δυο καλές στιγμές της Μπορντό, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα, με την Παρί να φτάνει στη νίκη. Σε καμία περίπτωση όμως, δε μπόρεσε να την πανηγυρίσει, καθώς άπαντες σκέφτονται την κατάσταση του Καβάνι.