Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
Τότεναμ

Δεν παρατάει το κυνήγι του τίτλου η Τότεναμ (vid)

Αν και κόντεψε να βγάλει τα μάτια της ξανά, η Τότεναμ πήρε το μάθημά της και με γκολ του Σον στις καθυστερήσεις καθάρισε με 3-1 το ματς κόντρα στη Λέστερ.

Στενός κορσές στους δύο πρώτους παραμένει η Τότεναμ. Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο παραλίγο να αυτοκτονήσει κόντρα στη Λέστερ, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 3-1 και βρίσκεται 5 πόντους μακριά από τη Λίβερπουλ.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήταν για τους φιλοξενούμενους. Στο 8ο λεπτό ο Μαγκουάιρ νίκησε όλη την άμυνα της Τότεναμ στον αερά, αλλά η κεφαλιά του κατέληξε κόρνερ μετά από επέμβαση του Γιορίς. Στο 19′ ο Ρόουζ βγήκε απέναντι από τον Σμάιχελ, αλλά ο Δανός κίπερ σταμάτησε την προσπάθειά του. Στο 33′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Έρικσεν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ντεΐβινσον Σάντσες μπήκε στην πορεία της μπάλας και έκανε το 1-0 με κεφαλιά.

Στο δεύτερο μέρος, η Λέστερ ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα. Μάλιστα, στο 59′ κέρδισε και πέναλτι, αλλά ο Γιορίς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ την εκτέλεση του Βάρντι. Σαν να μην έφτανε αυτό, οι “Αλεπούδες” δέχτηκαν γκολ τρία λεπτά αργότερα. Ο Γιορέντε έστρωσε ωραία στον Έρικσεν κι αυτός με σουτ από το ύψος της περιοχής έγραψε το 2-0. Μετά από αυτό οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Στο 66′ ο Μπάρνς δοκίμασε ένα χαμηλό σουτ, όμως τον σταμάτησε ο Γιορίς. Μετά από 10 λεπτά, ήρθε και το γκολ. Ο Περέιρα έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Βάρντι με προβολή μείωσε σε 2-1, παίρνοντας το αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι. Κι ενώ όλη η ομάδα της Λέστερ είχε ανέβει ψάχνοντας την ισοφάριση, ένα λάθος στη μεσαία γραμμή αποδείχθηκε μοιραίο. Ο Σον έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση και δεν είχε κανένα πρόβλημα να πλασάρει τον Σμάιχελ για το τελικό 3-1.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Τότεναμ παραμένει στην τρίτη θέση με 60 βαθμούς σε 26 αγώνες, ενώ η Λέστερ είναι 12η με 32 βαθμούς.