Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Μάντσεστερ Σίτι

Πάρτι της Σίτι στο «Έτιχαντ», προηγείται 4-0 πριν το μισάωρο! (vids)

Εκρηκτικό ξεκίνημα έχει κάνει η Μάντσεστερ Σίτι στο ντέρμπι με την Τσέλσι, με τους «πολίτες» να προηγούνται με 4-0 πριν το μισάωρο!

Μετά τη νίκη της Λίβερπουλ το Σάββατο (9/2), όλος ο κόσμος είχε στρέψει το βλέμμα του στη Μάντσεστερ Σίτι. Οι «πολίτες» αντιμετωπίζουν την Τσέλσι στο «Έτιχαντ» σ’ ένα φαινομενικά δύσκολο παιχνίδι. Ένα ντέρμπι.

Ωστόσο, το παιχνίδι μόνο ντέρμπι δεν είναι… Οι «πολίτες» του Πεπ Γκουαρντιόλα πετάνε «φωτιές» στον αγωνιστικό χώρο και στο 25λεπτο βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 4-0!

Την αρχή έκανε μόλις στο 4′ ο Ραχίμ Στέρλινγκ, που με δυνατό σουτ νίκησε τον Κέπα μετά από γύρισμα του Μπερνάρντο Σίλβα.

Μόλις εννέα λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Σέρχιο Αγκουέρο να χριστεί σκόρερ, μ ‘ ένα απίθανο σουτ έξω από την περιοχή. Έβαλε το δύσκολο κι έχασε το εύκολο ο Αργεντινός φορ, που στο 8’ αστόχησε σε άδειο τέρμα.

Ο Αργεντινός φορ, όμως, δεν σταμάτησε εκεί. Στο 19′ εκμεταλλεύθηκε το κωμικό λάθος του Μπάρκλεϊ να γυρίσει πίσω την μπάλα με κεφαλιά και με μονοκόμματο σουτ νίκησε για τρίτη φορά τον Κέπα.

Το πάρτι της Μάντσεστερ Σίτι συνεχίστηκε, με τους «πολίτες» να σκοράρουν ξανά πέντε λεπτά αργότερα. Ο Γκούντογκαν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση εκτός περιοχής και πλάσαρε υποδειγματικά για το 4-0! Κι όλα αυτά πριν καν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα!