Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Αγχώθηκε κόντρα στην ουραγό η Γιουνάιτεντ, αλλά έσωσε την παρτίδα (vid)
Η Αταλάντα στον τελικό με «ντόρτια» και τώρα Γιουβέντους! (vid)
Η Λίβερπουλ ανέστησε την Έβερτον… αυτοκτονώντας! (vid)
Γκάλαχερ για Τσέλσι: «Φάγαμε πέντε από την Άρσεναλ αλλά προσπαθήσαμε»!
La Liga: Στέλνει το El Clasico εκτός Ισπανίας!
Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Αυτά που κάνει φέτος η Άρσεναλ στο Λονδίνο δεν έχουν ξαναγίνει! (pic)
Η Μπάγερν θέλει τον ηγέτη της Μπαρτσελόνα!
Champions League

«Angel»…Saint Germain

Ο πρώην... Ντι Μαρία πλήγωσε δις την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (2-0) και με δύο δικές του ασίστ έδωσε την μισή πρόκριση στην Πασρί Σεν Ζερμέν.

Επιστροφή στο Τσάμπιονς Λιγκ σήμερα με τη φάση των 16 και το μεγάλο ματς της ημέρας έκρυβε το ντέρμπι μεταξύ της Παρί Σεν Ζερμέν και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.  Σημαντική διαφορά η είσοδος του VAR στην ζωή του Τσάμπιονς Λιγκ χωρίς σημαντικά προβλήματα στην καταλόγιση των φάσεων. Στην αρχή του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Εμιλιάνο Σάλα.

Στο πρώτο μέρος η Γιουνάιτεντ ήταν αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο παιχνίδι υπήρχε ρυθμός με τις δύο ομάδες να προσπαθούν από την μεριά τους για το γκολ. Καμία όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία. Το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Σημαντική στιγμή στο πρώτο μέρος το άγαρμπο μαρκάρισμα του Γιάνγκ στον Ντι Μαρία.

Στο δεύτερο μέρος οι ισορροπίες άλλαξαν. Οι Παριζιάνοι εμφανίστηκαν εντελώς διαφορετικοί και πολύ πιο αποφασισμένοι να πάρουν το παιχνίδι.

Ο Τούχελ μεταμόρφωσε την ομάδα στα αποδυτήρια και το γκολ ήρθε μόλις στο 53′ από τον Κιμπεμπέ.

Ο Ντι Μαρία εκτέλεσε το κόρνερ με τον Κιμπεμπέ να έρχεται στο δεύτερο δοκάρι και να πλασάρει νικώντας τον Ντε Χέα. Με αυτό τον τρόπο η Παρί Σεν Ζερμέν ανοίγει το σκορ απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και δίνει μεγάλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανοίχτηκε για την ισοφάριση και όπως ήταν φυσικό λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Αυτή τη φορά σκόρερ ήταν ο Μπαπέ. Ο νεαρός Γάλλος επιθετικός τρύπωσε στην καρδιά της άμυνας των «Κόκκινων Διαβόλων» και με κοντινή προβολή (60′) έστειλε στους ουρανούς τους συμπαίκτες του. Με το 2-0 στην πλάτη το έργο των παικτών του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ γίνεται ακόμη δυσκολότερο με την πρόκριση στην επόμενη φάση να απομακρύνεται.

Η Παρί ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Εκτός των δυο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο μέρος με τους Κιμπεμπέ και Εμπαπέ έχασε και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει και άλλο τον δείκτη του σκορ. Η Γιουνάιτεντ μάλιστα στο τέλος έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Πογκμπά.